Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
O Κίμιχ… κλείνει το μάτι στα μεγαθήρια της La Liga
Europa League

Η Αταλάντα «πάτησε» τη Λίβερπουλ στο Άνφιλντ και «αγκάλιασε» την πρόκριση! (vids)

Η Αταλάντα πήρε μία τεράστια νίκη απέναντι στη Λίβερπουλ (0-3) και πλέον έχει... αγκαλιάσει την πρόκριση ενόψει του επαναληπτικού.

Η Λίβερπουλ υποδέχθηκε στην έδρα της την Αταλάντα για τον πρώτο προημιτελικό του UEFA Europa League. Φυσικά, και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη ώστε να έχουν ένα προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού στην Ιταλία. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 0-2 και έτσι πλέον θεωρούνται το φαβορί για την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Με το «καλημέρα» και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν επιθετικά, προσπαθώντας να βρουν καλές ευκαιρίες από νωρίς στον αγώνα. Στο 15ο λεπτό ο Νούνιες είχε μία μεγάλη ευκαιρία, ωστόσο στο τετ-α-τετ έστειλε την μπάλα άουτ, κάνοντας ένα απογοητευτικό τελείωμα.

Η Λίβερπουλ δυσκολευόταν να δημιουργήσει ευκαιρίες, με τη μεσαία της γραμμή να μη βρίσκεται σε καλή μέρα και τελικά στο 38′ η Αταλάντα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Σε μία όμορφη αντεπίθεση, ο Ζαπακόστα γύρισε την μπάλα στον Σκαμάκα και αυτός με ένα όμορφο πλασέ κέρδισε τον Κέλεχερ και άνοιξε το σκορ. Οι «Κόκκινοι» πίεσαν για την ισοφάριση αλλά μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι. Λίβερπουλ

Η Αταλάντα πήρε μία μεγάλη νίκη απέναντι στη Λίβερπουλ

Στο 52′ η Λίβερπουλ προσπάθησε να απειλήσει από ένα κόρνερ αλλά η κεφαλιά του Βαν Ντάικ πέρασε αρκετά μακριά από την εστία. Τρία λεπτά μετά ο Σαλάχ δοκίμασε ένα σουτ αλλά ο Μούσο απέκρουσε την μπάλα. Τελικά, η Αταλάντα κατάφερε να βρει και δεύτερο γκολ ξανά με τον Σκαμάκα. Ο Ιταλός έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα και διπλασίασε τα τέρματα του αλλά και της ομάδας του.

Στο 79′ η Λίβερπουλ κατάφερε να σκοράρει με τον Σαλάχ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ και στο 83ο λεπτό ο Πάσαλιτς ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για τους φιλοξενούμενους. Βρέθηκε ολομόναχος στην περιοχή της Λίβερπουλ και δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 0-3.