Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»

Μπαρτσελόνα από τα παλιά με Πέδρι όλα τα λεφτά

Η Μπαρτσελόνα έπιασε το δικό της τέλειο στο Παρίσι. Πήρε μια τεράστιας σημασίας νίκη και έστειλε μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση.

Η Μπαρτσελόνα πήγε στο Παρκ Ντε Πρενς για μια μάχη μέχρι τελικής πτώσης. Ο Τσάβι και οι ποδοσφαιριστές του είχαν σημαδέψει καιρό το συγκεκριμένο παιχνίδι. Τη μονομαχία με την πανίσχυρη Παρί Σεν Ζερμέν του Κιλιάν Μπαπέ. Άπαντες πίστευαν πως οι πρωταθλητές Γαλλίας είχαν το πάνω χέρι στο ζευγάρι. Πως είναι το μεγάλο φαβορί και οι «μπλαουγκράνα» το μεγάλο αουτσάιντερ.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Οι Καταλανοί τα έδωσαν όλα στο χορτάρι. Παρουσιάστηκαν σοβαροί από την αρχή μέχρι το τέλος. Μετρημένοι στις επιλογές τους στην επίθεση. Πειθαρχημένοι στην άμυνα. Με πλάνο στο μαρκάρισμα του Κιλιάν Μπαπέ. Ένα 5λεπτο έχασαν τον ρυθμό τους, δέχθηκαν δύο γκολ αλλά δεν το πλήρωσαν. Δεν είναι λίγο να καταφέρνεις να κερδίζεις ένα παιχνίδι απέναντι στην Παρί, στην έδρα της, όταν εκείνη μάλιστα μπαίνει σε ανατροπή σε θέση οδηγού.

Διάβασε επίσης: «Μαγεία» στο Παρίσι: Ήταν στο Παρκ Ντε Πρενς ο Ροναλντίνιο! (vid)

Βγήκαν οι αλλαγές του Τσάβι, εκπληκτικός ο Πέδρι

Το 2-1 των γηπεδούχων μετατράπηκε σε 3-2 υπέρ των φιλοξενούμενων. Σκορ που διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Η Μπαρτσελόνα παρουσίασε εξαιρετικό πρόσωπο. Την καλύτερη φετινή της εμφάνιση και μια από τις καλύτερες των τελευταίων ετών. Σε πάθος, ενέργεια, ποιότητα, συνεργασίες, στα πάντα. Πέτυχε τρία όμορφα γκολ, δημιούργησε ευκαιρίες, κράτησε εξαιρετικά τη μπάλα, έπαιξε πολύ καλά αμυντικά. Όλοι συνέβαλαν σε αυτή την επιτυχία.

Λίγο παραπάνω ο Ραφίνια με τα δύο του γκολ. Λίγο παραπάνω επίσης και ο μαγικός Πέδρι. Ο ποδοσφαιριστής που έλειπε πολύ από τους Καταλανούς όλο αυτό το διάστημα λόγω τραυματισμού. Ο Ισπανός χαφ ήταν όλα τα λεφτά το βράδυ της Τετάρτης στο Παρίσι. Αγωνίστηκε 33 λεπτά αλλά πρόλαβε να κάνει με το παραπάνω τη δουλειά. Με το που μπήκε έβγαλε την μαγική ασίστ στον Ραφίνια για το 2-2. Μοίρασε σωστά το παιχνίδι έχοντας 100% στις μεταβιβάσεις της μπάλας. Μάρκαρε εξαιρετικά στον χώρο. Συντόνισε τους συμπαίκτες του. Πάγωσε ιδανικά τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά.