Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε ούτε κόντρα στην Μπόρνμουθ! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να επικρατήσει απέναντι στην Μπόρνμουθ, με τους «Κόκκινους Διαβόλους» να παίρνουν μόνο τον βαθμό της ισοπαλίας με 2-2.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενήθηκε από την Μπόρνμουθ για την Premier League. Η ομάδα του Έρικ  Τεν Χαγκ βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ και μπόρεσε να ισοφαρίσει και τις δύο, παίρνοντας έτσι μόνο τον βαθμό της ισοπαλίας, σε μία αναμέτρηση που ήταν το ξεκάθαρο φαβορί.

Η Μπόρνμουθ ήταν αυτή που απείλησε πρώτη στο παιχνίδι κερδίζοντας, ένα κόρνερ στο δεύτερο λεπτό. Η φάση τελείωσε με το σουτ του Κερκέζ, με την μπάλα να περνάει αρκετά πάνω από την εστία. Η Γιουνάιτεντ στα πρώτα λεπτά δεν μπορούσε να σπάσει την υψηλή πίεση των γηπεδούχων και τελικά στο 16ο λεπτό έγινε το 1-0. Ο Σένεσι βρήκε τον Σολάνκε, αυτός… χόρεψε την αντίπαλη άμυνα και με ένα δυνατό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ονάνα και άνοιξε το σκορ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανέβασε σταδιακά την απόδοσή της και τελικά στο 31′ κατάφερε να ισοφαρίσει. Ο Γκαρνάτσο άνοιξε στον Μπρούνο Φερνάντες και αυτός με ένα όμορφο σουτ διαμόρφωσε το 1-1. Ωστόσο, μόλις πέντε λεπτά μετά η Μπόρνμουθ πήρε ξανά το προβάδισμα, με τον Κλούιβερτ να μπαίνει στην περιοχή και να σκοράρει για το 2-1. Έτσι, οι γηπεδούχοι πήγαν μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Γιουνάιτεντ

Η Γιουνάιτεντ… έσωσε την ισοπαλία

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπόρνμουθ ήλεγχε τον ρυθμό αλλά τα δεδομένα άλλαξαν στο 63ο λεπτό όταν ο Σμιθ βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή της ομάδας του και η Γιουνάιτεντ κέρδισε πέναλτι. Ο Φερνάντες ανέλαβε την εκτέλεση, βρήκε δίχτυα και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 2-2 του ματς.

Η Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να πάρει ποτέ το προβάδισμα, ενώ στο τέλος η Μπόρνμουθ είδε τον διαιτητή στο 90+5′ να δείχνει την άσπρη βούλα, αλλά μετά την παρέμβαση του VAR δόθηκε φάουλ, από το οποίο δεν προήλθε κάποιο γκολ.