Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
Ατλέτικο Μαδρίτης

«Πετάει» η Ατλέτικο – Ο Γκριεζμάν…τέζαρε την «έκπληξη» της La Liga! (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε εύκολα με 3-1 της Χιρόνα στο Μετροπολιτάνο και... δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε το «ντέρμπι» κόντρα στην Χιρόνα και πλησίασε την τρίτη θέση της La Liga. Η ομάδα του Σιμεόνε επικράτησε με 3-1, δείχνοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, με μεγάλο πρωταγωνιστή φυσικά τον σπουδαίο Αντουάν Γκριεζμάν! Πάει… κεφάτη στην Ντόρτμουντ.

Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την Χιρόνα, η οποία και με μία μαγική ομαδική ενέργεια κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 4′ με τον Ουκρανό Ντόμπβικ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Πιάστηκε στον ύπνο η άμυνα της Ατλέτικο Μαδρίτης…

Μετά το γκολ των φιλοξενούμενων οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε σαν να… ξύπνησαν και έδειξαν το επιθετικό τους ταλέντο σε μια ακόμα αναμέτρηση. Η αρχή έγινε στο 33′ με τους “ροχιμπλάνκος” να κερδίσουν το πέναλτι και τον Γκριεζμάν να ισοφαρίζει σε 1-1 με ψύχραιμο πλασέ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όμως ήρθε και η ολική ανατροπή για την Ατλέτικο Μαδρίτης, με τον Μοράτα να συνεργάζεται άψογα με τον Κορέα και τον τελευταίο να σκοράρει για το 2-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Η ομάδα του Σιμεόνε κλείδωσε γρήγορα την υπόθεση νίκη, καθώς ο Γκριεζμάν με το δεύτερο του γκολ στην αναμέτρηση έγραψε το 3-1 στο 50′ και… έδωσε ηρεμία στους συμπαίκτες του. Στο 56′ ο Ντόμπβικ σπατάλησε μια μοναδική ευκαιρία για να βάλει ξανά την Χιρόνα στο παιχνίδι, όμως ο επιθετικός των φιλοξενούμενων δεν τα κατάφερε.

Η Ατλέτικο κράτησε με σχετική άνεση το υπέρ της αποτέλεσμα και πήρε το «ντέρμπι» με την Χιρόνα, με το 3-1 να είναι και το τελικό σκορ. Οι παίκτες του Σιμεόνε πήραν τρίποντο και… ψυχολογία ενόψει του επαναληπτικού κόντρα στην Ντόρτμουντ για τα προημιτελικά του Champions League.