Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
O Κίμιχ… κλείνει το μάτι στα μεγαθήρια της La Liga
Τσέλσι

Η Τσέλσι διέσυρε την Έβερτον, με ιστορική εμφάνιση από τον Κόουλ Πάλμερ! (vid)

Η Τσέλσι έκανε... πάρτι απέναντι στην Έβερτον, είχε τον Πάλμερ σε καταπληκτικό βράδυ, και πήρε μία τεράστια νίκη με 6-0.

Η Τσέλσι υποδέχθηκε στο Στάμφορντ Μπριτζ την Έβερτον για την Premier League και κατάφερε να πάρει μία μεγάλη νίκη. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο είδε τον Κόουλ Πάλμερ να κάνει «όργια», να πετυχαίνει τέσσερα γκολ και να την οδηγεί στον θρίαμβο με 6-0.

Η Τσέλσι ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και παραλίγο να σκοράρει στο 2ο λεπτό αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία. Τελικά, οι «Μπλε» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Κόουλ Πάλμερ. Ο Άγγλος εξτρέμ πήρε την μπάλα από τον Γκουστό, έκανε μία «ποδιά» και έπειτα έδωσε με τακουνάκι στον Τζάκσον. Ο τελευταίος του έδωσε πάλι την μπάλα, και ο Πάλμερ με ένα πολύ όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Τσέλσι

Η Τσέλσι πήρε μία τεράστια νίκη κόντρα στην Έβερτον

Λίγα λεπτά μετά, στο 18′ ο Κόουλ Πάλμερ κατάφερε να σκοράρει ξανά, αφού πήρε το ριμπάουντ από την επέμβαση του γκολκίπερ και έστειλε με το κεφάλι την μπάλα στην κενή εστία. Μάλιστα, στο 29ο λεπτό ολοκλήρωσε το χατ-τρικ, αφού πήρε την μπάλα από το λάθος του Πίκφορντ και με ένα εκπληκτικό «κρέμασμα» την έστειλε στα δίχτυα για το 3-0.

Στο 44′ ο Νίκολας Τζάκσον πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ μετά τη σέντρα του Κουκουρέλια και διαμόρφωσε το 4-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Κόουλ Πάλμερ σκόραρε ξανά για την Τσέλσι, αφού στο 64ο λεπτό έστησε την μπάλα στην άσπρη βούλα και κέρδισε για τέταρτη φορά τον Πίκφορντ στο παιχνίδι. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Άλφι Γκίλκριστ στο 90′ και έτσι ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της Τσέλσι.

Έτσι, η Τσέλσι βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 47 πόντους μετά από 31 παιχνίδια. Την ίδια ώρα, η Έβερτον είναι 16η στη βαθμολογία, έχοντας κερδίσει 27 βαθμούς ενώ έχει παίξει 32 ματς.