Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Ρόμα

Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)

Η Ρόμα πέτυχε δύο γκολ απέναντι στη Μίλαν και «αγκάλιασε» την πρόκριση, παρά το γεγονός πως έμεινε με 10 παίκτες.

Η Ρόμα φιλοξένησε τη Μίλαν για τον δεύτερο προημιτελικό του UEFA Europa League. Στο πρώτο παιχνίδια, οι «Λύκοι»κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 0-1 και έτσι είχαν το μικρότερο δυνατό προβάδισμα ενόψει της επανάληψης. Στο παιχνίδι της Ρώμης, η Ρόμα κατάφερε να πετύχει δύο γρήγορα γκολ και έτσι «καθάρισε» την πρόκριση. Ωστόσο, έμεινε και με 10 παίκτες για ένα μαρκάρισμα πάνω στον Λεάο.

Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Μαντσίνι, ο οποίος είδε το σουτ του Πελεγκρίνι του να καταλήγει στο δοκάρι και έτσι πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στην κενή εστία για το 1-0 στο 12ο λεπτό. Λίγο αργότερα, στο 22′, η Ρόμα βγήκε στην αντεπίθεση. Ο Λουκάκου… γκρέμισε τον αντίπαλο αμυντικό και γύρισε την μπάλα στην περιοχή. Η άμυνα της Μίλαν έδιωξε λάθος και η μπάλα κατέληξε στον Ντιμπάλα, ο οποίος με ένα υπέροχο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0. Ρόμα

Η Ρόμα… τελείωσε τη Μίλαν και πήρε κόκκινη

Στο 30ο λεπτό η Μίλαν πήγε να αρχίσει μία αντεπίθεση και ο Τσελίκ έκανε ένα… ακατανόητο τάκλιν από πίσω στον Λεάο, με αποτέλεσμα να αποβληθεί και να αφήσει τη Ρόμα για ένα ημίχρονο και κάτι με έναν παίκτη λιγότερο.