Ο Αρτέτα έριξε «βόμβα» πριν το ματς με την Μπόρνμουθ!
Ο Ρόις σε ένα συγκινητικό βίντεο εξήγησε γιατί αποχωρεί από την Ντόρτμουντ! (vid)
ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Η Λάτσιο… επιστρέφει δυναμικά για τον Ιωαννίδη!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Η Τσέλσι βρήκε τον αντικαταστάτη του Τιάγκο Σίλβα!

Επέστρεψαν τα χαμόγελα κι οι νίκες στη Λίβερπουλ! (vid)

Σημαντικό διπλό που την πήγε στην κορυφή της Premier League πέτυχε η Λίβερπουλ με 3-1 στο Λονδίνο επί της Φούλαμ.

Η Λίβερπουλ νίκησε στο Λονδίνο τη Φούλαμ με 3-1, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής στην Premier League, και «έπιασε» στην κορυφή της βαθμολογίας την Αρσεναλ. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ήθελε μόνο τη νίκη και την κατέκτησε με τα γκολ των Αλεξάντερ-Αρνολντ (32′), Γκράβενμπερχ (53′) και Ζότα (72′), ενώ η ομάδα του Μάρκο Σίλβα είχε ισοφαρίσει προσωρινά στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους με τον Καστάνιε.

Στο 3ο λεπτό, οι «κόκκινοι» είχαν την πρώτη τους ευκαιρία με μια καλή κεφαλιά του Λουίς Ντίαζ μετά από σέντρα του Αλεξάντερ-Άρνολντ, ενώ στο 22ο λεπτό ο Ζότα δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ το γύρισμα του Κολομβιανού. Έπειτα, άρχισαν να ανεβάζουν τον ρυθμό τους μετά το 20ο λεπτό και βρήκαν τη λύση από το δεύτερο φάουλ σε καλή θέση που κέρδισαν. Ο Άρνολντ ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό τρόπο στο 32ο λεπτό, με τον Λένο να μην έχει καμία πιθανότητα αντίδρασης. Photography of Ryan Gravenberch celebrating after scoring our second goal in Fulham v Liverpool.

Οι γηπεδούχοι άρχισαν να κάνουν την παρουσία τους αισθητή στο 41ο λεπτό, με τον Άλισον να αποκρούει το σουτ του Μουνίθ, ενώ στο 45ο λεπτό απέκρουσε και το φάουλ του Περέιρα. Ωστόσο, το μηδέν στην άμυνα δεν κράτησε για πολύ. Στο 45+2′ η Φούλαμ ισοφάρισε με διπλή ευκαιρία, όταν ο Κουάνσα μπλόκαρε αρχικά την προσπάθεια του Μουνίθ και ο Καστάνιε ισοφάρισε με πλασέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να σκοράρει με το πλασέ του Έλιοτ στο 51ο λεπτό, αλλά το έκανε με εκείνο του Γκράβενμπερχ, ο οποίος έγραψε το 1-2 με ένα εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής στο 53ο λεπτό. Το 1-2 παρέμεινε στο 60ο λεπτό, με τον Λένο να αποκρούει το σουτ του Ζότα και στο 62ο να κάνει το ίδιο και σε εκείνο του Χάκπο.

Τα πράγματα απλοποιήθηκαν για τη Λίβερπουλ στο 73ο λεπτό, όταν ο Ολλανδός φορ βρήκε τον Ζότα με μια κάθετη πάσα και ο ίδιος πέτυχε το 1-3 με ένα ωραίο τελείωμα.