ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Η Τσέλσι βρήκε τον αντικαταστάτη του Τιάγκο Σίλβα!
Ρεάλ Μαδρίτης

Η υπόκλιση του Μπέλινγχαμ στον πραγματικό MVP του Ρεάλ – Μπαρτσελόνα (pic)

Όλα τα φλας έπεσαν πάνω στον Τζουντ Μπέλινγχαμ! Ο σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης όμως με μήνυμά του τα... έστειλε εκεί που πραγματικά θα έπρεπε!

Θρίαμβος της Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου! Η «Βασίλισσα» όπως στον πρώτο γύρο έτσι και τώρα κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση κόντρα στην Μπαρτσελόνα. Από εκεί που βρισκόταν πίσω στο σκορ να τα φέρει όλα… τούμπα και στο τέλος να είναι αυτή που πανηγυρίζει την νίκη στο Clasico.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Πρωταγωνιστής και σε αυτό το Clasico ήταν ο Τζουντ Μπέλινγχαμ! Ο Βρετανός σούπερ σταρ χάρισε τη νίκη στους Μαδριλένους χάρις το γκολ του στις καθυστερήσεις του αγώνα. Έστειλε την ομάδα του στο +11 στη κορυφή και έξι αγώνες πριν το τέλος της La Liga η «Βασίλισσα» βρίσκεται μια ανάσα από την επιστροφή της στον θρόνο του ισπανικού ποδοσφαίρου.

Διάβασε επίσης: Έχει μέλι το γκολ του «Μπέλι»: Έτσι, έγραψε ιστορία ο Άγγγλος στο 93′! (vid)

Η αποθέωση του Τζουντ Μπέλινγχαμ στον Λούκας Βάσκεθ

Το τέρμα του Άγγλου σημάδεψε το Clasico! Εκείνος όμως λίγα λεπτά μετά το τέλος της σπουδαίας αναμέτρησης δε στάθηκε τόσο στο δικό του κατόρθωμα. Με ανάρτησή του στα προσωπικά του social media απένειμε τα εύσημα εκεί όπου πραγματικά αξίζει. Στον εκπληκτικό, συγκινητικό Λούκας Βάσκεθ. Στον πραγματικό ρυθμιστή του ντέρμπι κόντρα στην Μπαρτσελόνα.

«Λούκας Βάσκεθ είσαι γ@μημέν@ς ηγέτης» ανέφερε χαρακτηριστικά απογειώνοντας τον συμπαίκτη του για την μαγική του εμφάνιση. Ο Βάσκεθ ήταν ο καλύτερος ποδοσφαιριστής του γηπέδου. Ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Κέρδισε το πέναλτι στο γκολ του Βινίσιους. Σκόραρε με εξαιρετικό τελείωμα για το 2-2, ενώ ήταν και αυτός που σέρβιρε το γκολ στον Μπέλινγχαμ στο φινάλε του αγώνα. Τα έκανε όλα μέσα σε ένα 90λεπτο. Τα φλας έπεσαν πάνω στον σούπερ σταρ, Τζουντ Μπέλινγχαμ όμως ο Βρετανός δεν μπορούσε να μην αποθεώσει τον συμπαίκτη του. Χωρίς εκείνον δεν θα είχε φθάσει ποτέ στο 3-2 η Ρεάλ Μαδρίτης.