Η Ρεάλ νίκησε, αλλά ήδη ετοιμάζεται για Μπάγερν! (vid)
Γκολάρα ο Ρόις και ο κακός χαμός στη Βεστφαλία! (vid)
Αμυντικός της Άρσεναλ έβαλε το γκολ της σεζόν, αλλά δεν… μέτρησε! (vid)
Ντέκλαν Ράις: Τα κάνει όλα και συμφέρει φέτος με την Άρσεναλ! (vids)
«Σκούπισε» και την Μπόρνμουθ η Άρσεναλ! (vid)
Ακόμη μία ασίστ από τον Ράις, ακόμη ένα γκολ από τον Τροσάρ! (vid)
Άχαστος στα πέναλτι ο Σάκα: Απόλυτη ευστοχία και μπροστά η Άρσεναλ! (vid)
Ιταλία

Στον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας πέρασε η Αταλάντα συντρίβοντας τη Φιορεντίνα των 10 παικτών στο Μπέργκαμο.

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις από τους Λόκμαν (90΄+5) και Πάσαλιτς (90΄+8) η Αταλάντα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Φιορεντίνα των 10 παικτών από το 53′ (αποβλήθηκε ο Μιλένκοβιτς) και με το εμφατικό 4-1 στο Μπέργκαμο να πάρει το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό του Coppa Italia, όπου στις 15 Μαΐου θα αντιμετωπίσει την Γιουβέντους στο «Ολίμπικο».

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Οι «βιόλα» μετά το 1-0 του πρώτου αγώνα πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις, κατάφεραν μέχρι το 5ο λεπτό των καθυστερήσεων να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 2-1 (το ματς πήγαινε στην παράταση), ωστόσο, η πίεση των «μπεργκαμάσκι» έφερε αποτέλεσμα και με δύο γκολ κατάφεραν να πάρουν τη νίκη-πρόκριση στον καταληκτικό αγώνα της διοργάνωσης.

Ο Κοπμάινερς είχε δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 8΄, ισοφάρισε ο Μαρτίνες-Κουάρτα στο 68΄, αλλά ο Σκαμάκα στο 75′ έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ την ομάδα του Τζανπιέρο Γκασπερίνι. Απίστευτο το γκολ του Ιταλού φορ με ψαλιδάκι!