Ματσάρα από τον Μέσι – Καθάρισε με… 4αρα η Ίντερ Μαϊάμι (vid)
MLS

Ο Λιονέλ Μέσι είχε κέφια και η Νιου Ίνγκλαντ ήταν η άτυχη!

28.04.2024 | 09:43

Αυτός τον Λιονέλ Μέσι θέλουν να βλέπουν οι οπαδοί της Ίντερ Μαϊάμι! Έναν παίκτη που να μην έχει αντίπαλο και να καθαρίζει τον έναν αντίπαλο μετά τον άλλον. Αυτή τη φορά θύμα του ήταν η Νιου Ίνγκλαντ. Η ομάδα από τη Φλόριντα επικράτησε με το επιβλητικό 4-1 της αντιπάλου της και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Περιφέρειάς της.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ο Λιονέλ Μέσι ήταν απολαυστικός! Η Νιου Ίνγκλαντ έκανε το λάθος και προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα. Η Ίντερ μπορεί να αιφνιδιάστηκε όμως δεν έμεινε εκεί! Ο Λιονέλ Μέσι ανέλαβε δράση και με δύο δικά του γκολ στο 32′ και στο 67′ έφερε… τούμπα το παιχνίδι προκαλώντας ντελίριο ενθουσιασμού στις εξέδρες.

Διάβασε επίσης: Η Γιουνάιτεντ «μαγειρεύει» την επιστροφή του Τούχελ στην Premier League

Δύο όμορφα πλασέ του Αργεντινού που δεν θα μπορούσαν να βρουν αντίδραση από τον τερματοφύλακα της Νιου Ίνγκλαντ. Τον επίλογο στην νίκη της ομάδας από το Μαϊάμι έβαλαν οι Λουίς Σουάρες και Μπέντζαμιν Κρεμάσκι με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.