Πω, πω ένας Τσαλχάνογλου – Μια γκολάρα και… ΧΑΜΟΣ στο Μιλάνο! (vid)
Ίντερ

Σε τρελά κέφια ο Τσαλχάνογλου, ο οποίος και σκόραρε δύο γκολ κόντρα στην Τορίνο!

28.04.2024 | 15:10

Χαμός στο Σαν Σίρο… καθώς η Ίντερ κάνει φιέστα τίτλου κόντρα στην Τορίνο! Οι «νερατζούρι» βγήκαν στο δεύτερο ημίχρονο κεφάτοι και με ηγέτη τον Τσαλχάνογλου, ο οποίος πρωταγωνιστεί και στους πανηγυρισμούς της ομάδας, κατάφερε να πάρει το τρίποντο!

Ο Τούρκος σταρ έκανε την αρχή στο 57′ όταν μετά από μια καταπληκτική ομαδική ενέργεια κατάφερε να σκοράρει με ένα τρομερό σουτ, με τον Σαν Σίρο… να «σείεται»!

Δείτε το φοβερό γκολ του Τσαλχάνογλου:

Λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι που κέρδισαν οι πρωταθλητές της Ίντερ και φυσικά ευστόχησε γράφοντας το 2-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς, αφιερώνοντας το γκολ στους φιλάθλους των “νερατζούρι”!