ΓΚΟΛΑΡΑ Ρονάλντο με φοβερό γυριστό από τη γωνία της περιοχής! (vid)
Αλ Νασρ

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο συνεχίζει να... κεντάει με τη φανέλα της Αλ Νασρ και πέτυχε ακόμη ένα υπέροχο γκολ.

01.05.2024 | 21:40

Η Αλ Νασρ φέτος δε θα καταφέρει φέτος να κατακτήσει το Πρωτάθλημα στη Σαουδική Αραβία, ωστόσο η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο θέλει να πανηγυρίσει και άλλα τρόπαια και έτσι διεκδικεί το King’s Cup.

Ο Ρονάλντο και η παρέα του αντιμετώπισαν την Αλ Καλίτζ και ήθελαν τη νίκη, κάτι που φάνηκε από νωρίς καθώς από τα πρώτα λεπτά του αγώνα κυριάρχησαν. Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν από το 17ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Αλ Νασρ πίεσε ψηλά και ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκλεψε την μπάλα από το λάθος του τερματοφύλακα. Από την γωνία της περιοχής έκανε ένα υπέροχο γυριστό σουτ με τη μία και κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ στο ματς.

Ο Ρονάλντο πέτυχε ένα απίστευτο γκολ

Σημειώνεται πως είκοσι λεπτά μετά, ο Μανέ εκτέλεσε από την άσπρη βούλα και προσέθσε και το δικό του όνομα στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το 2-0 και δίνοντας ένα μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του.