Γκολάρα ο Ρόις και ο κακός χαμός στη Βεστφαλία! (vid)
Ντόρτμουντ

Ο Μάρκο Ρόις λίγες ώρες μετά την οριστική απόφαση να αποχωρήσει απ' την Ντόρτμουντ σκόραρε ένα πανέμορφο γκολ.

04.05.2024 | 17:47

Χορταστικό το θέαμα στο «Σίνγκαλ Ιντούνα Παρκ» με την Ντόρτμουντ να συντρίβει ήδη από το ημίχρονο την Άουγκσμπουργκ με 4-1. Το σκορ αυτό διαμόρφωσε ο Μάρκο Ρόις στο 34ο λεπτό γνωρίζοντας την αποθέωση από όλο το γήπεδο που γέμισε για να τον αποθεώσει. Μιας και έχει ανακοινώσει το οριστικό του αντίο από τους αγαπημένους του Βεστφαλούς.

Ο Ρόις με μια εξαιρετική λόμπα σκόραρε το τέταρτο τέρμα της Μπορούσια και όλο το «Βεστφάλεν» σείστηκε για χάρη του. Αναμφίβολα θα λείψει αυτός ο παίκτης από την Ντόρτμουντ…