Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Ίντερ

Η Ίντερ συνέχισε το «πάρτι» του τίτλου με επιβλητική πεντάρα! (vid)

Η Ίντερ δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα απέναντι στη Φροζινόνε, με τους «Νερατζούρι» να επικρατούν εύκολα με 0-5.

Η Ίντερ έκανε μία εκπληκτική πορεία στη Serie A και κατέκτησε και μαθηματικά το Πρωτάθλημα, έχοντας περίπου 20 πόντους διαφορά από τη δεύτερη Μίλαν. Έτσι, οι «Νερατζούρι» ήταν αδιάφοροι κόντρα στη Φροζινόνε αλλά κατάφεραν να πάρουν μία μεγάλη νίκη, με τους παίκτες του Ιντζάγκι να βρίσκουν πέντε φορές δίχτυα.

Η Ίντερ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και από νωρίς είχε τον έλεγχο του ρυθμού. Η Φροζινόνε προσπαθούσε να απειλήσει στην κόντρα χωρίς επιτυχία και τελικά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 19ο λεπτό. Ο Φρατέσι εκμεταλλεύτηκε μία σέντρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το γόνατο για το 0-1. Μετά το γκολ, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και για δεύτερο τέρμα αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν μεγάλες ευκαιρίες. Έτσι, η Ίντερ πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια με το 1-0.

Ίντερ

Η Ίντερ στην επανάληψη έκανε το ματς… γλέντι

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ίντερ είδε τον Μπίσεκ να πιάνει μία κεφαλιά στο 58′, όμως η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι. Ωστόσο, λίγο μετά, στο 60ο λεπτό, ο Μάρκο Αρναούτοβιτς βρέθηκε μόνος του στην αντίπαλη εστία και εύκολα σκόραρε και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε τα επόμενα λεπτά, ωστόσο στο τελευταίο τέταρτο η Ίντερ… πάτησε το γκάζι. Στο 77ο λεπτό κατάφερε να κάνει το 0-3 με τον Μποχατσάν, ο οποίος έκανε μία κούρσα από τα δεξιά και με το δεξί του πόδι σκόραρε, στέλνοντας την μπάλα στην άλλη μεριά. Μόλις τρία λεπτά μετά, ο Λαουτάρο Μαρτίνες προσέθεσε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, αφού εκμεταλλεύτηκε ένα αμυντικό λάθος και βρήκε δίχτυα.

Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Μάρκους Τουράμ, ο οποίος βγήκε τετ-α-τετ από απόσταση και με ένα όμορφο κρέμασμα ολοκλήρωσε τον θρίαμβο. Έτσι, η Ίντερ πήρε ακόμη ένα τρίποντο και συνέχισε το… γλέντι μετά την κατάκτηση της Serie A.