Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Serie A

Σβήνει τα όνειρα της Ρόμα η Αταλάντα για Champions League (vid)

Στο ντέρμπι της 5ης θέσης, η Αταλάντα νίκησε τη Ρόμα με 2-1 και της ξέφυγε με τρεις βαθμούς. Σβήνει το... αστεράτο όνειρο για τους Ρωμαίους.

Το ξέσπασμα με τα δύο γκολ του Ντε Κέτελαρ (18′,20′) έδωσαν την ευκαιρία στην Αταλάντα να νικήσει με 2-1 τη Ρόμα στο Μπέργκαμο και με τρία ματς ακόμη μπροστά της (σ.σ. έχει ένα ματς λιγότερο) να βρίσκεται «αγκαλιά» με την κατάκτηση της 5ης θέσης που θα την φέρει στους ομίλους του Champions League της επόμενης περιόδου. Εκεί όπου θα βρεθούν Μπολόνια και Γιουβέντους μετά το αποψινό αποτέλεσμα στο Μπέργκαμο.

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Image

Με… φόρα από την πρόκριση στον τελικό του Europa League οι «μπεργκαμάσκι» κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την Ρόμα με τη συμπλήρωση του 20λεπτου και με τα δύο γκολ του Βέλγου μέσου να μπουν από νωρίς σε θέση οδηγού. Οι «Ρωμαίοι» μετά τον αποκλεισμό τους από την Λεβερκούζεν στους ημιτελικούς του Europa League φάνηκαν επηρεασμένοι από την εξέλιξη που είχε το παιχνίδι στη «Μπάι Αρίνα», το βράδυ της περασμένης Πέμπτης (9/5) και, πλέον, αναζητούν ένα θαύμα για να προσπεράσουν τη σημερινή τους αντίπαλο και να πάρουν εκείνοι το 5ο και τελευταίο «εισιτήριο» για την κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με το πέναλτι του Λορένζο Πελεγκρίνι στο 66ο λεπτό. Εν γένει οι «μπεργκαμάσκι» ήταν καταιγιστικοί με σωρεία ευκαιριών. Πάρα πολλά σουτ και 22 τελικές γενικά, δοκάρι από τον Ντε Κέτελαρ, λίγο άουτ τα σουτ των Κοπμάινερς, Ντε Ρουν και Σκαμάκα.