Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Λίβερπουλ

ΜΑΤΣΑΡΑ στην Αγγλία και μοιρασιά ανάμεσα σε Άστον Βίλα και Λίβερπουλ! (vid)

Άστον Βίλα και Λίβερπουλ... χάρισαν θέαμα και γκολ στον κόσμο (3-3) και στο τέλος μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Άστον Βίλα φιλοξένησε τη Λίβερπουλ για την Premier League, με τις δύο ομάδες να «χαρίζουν» στον κόσμο ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του φετινού Πρωταθλήματος. Οι «Κόκκινοι» σκόραραν με το… καλημέρα, μετά το λάθος του Εμιλιάνο Μαρτίνες, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν αλλά αργότερα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-3. Όμως, στα τελευταία λεπτά ο Ντουράν πέτυχε δύο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Λίβερπουλ, αφού μόλις μετά από λίγα δευτερόλεπτα βρέθηκαν μπροστά στο σκορ. Ο Έλιοτ έκανε ένα σουτ-γύρισμα και η μπάλα πήγε στην αγκαλιά του Εμιλιάνο Μαρτίνες. Ωστόσο, ο έμπειρος τερματοφύλακας δε κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα και αυτή κατέληξε στα δίχτυα του για το 0-1. Στο τέταρτο λεπτό οι «Κόκκινοι» έχασαν διπλή ευκαιρία και τέσσερα λεπτά μετά η Άστον Βίλα έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Τελικά, στο 12ο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, με τον Τίλεμας να σκοράρει με ένα πλασέ με το δεξί του πόδι.

Μετά το 1-1, η Άστον Βίλα πίεσε και έψαξε για να κάνει την ολική ανατροπή, όμως στο 22′ η Λίβερπουλ ήταν αυτή που βρήκε ξανά δίχτυα, με τον Γκάκπο να σκοράρει στην κενή εστία για το 1-2, με το γκολ να μετράει μετά και τον έλεγχο του VAR για πιθανό οφσάιντ. Και οι δύο ομάδες έψαξαν περισσότερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όμως το 1-2 έμεινε μέχρι να σφυρίξει ο διαιτητής. Λίβερπουλ

Λίβερπουλ και Άστον Βίλα μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας

Όπως και στην αρχή του αγώνα, έτσι και στην επανάληψη η Λίβερπουλ σκόραρε με το… καλημέρα. Ο Κουάνσα προσέθεσε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, μετά την ασίστ του Έλιοτ (48′). Στο 52′ ο Γουάτκινς βρήκε και αυτός δίχτυα, όμως το τέρμα του ακυρώθηκε μετά τον έλεγχο του VAR.

Με το παιχνίδι να πλησιάζει προς το τέλος του, όλα έδειχναν πως η Λίβερπουλ θα έπαιρνε τη νίκη και το τρίποντο. Ωστόσο, στο 85ο λεπτό ο Ντουράν μείωσε σε 2-3 και μόλις τρία λεπτά μετά σκόραρε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό 3-3. Έτσι, η Λίβερπουλ είναι τρίτη με 79 πόντους και η Άστον Βίλα τέταρτη με 68 πόντους.