Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Μπάγερ Λεβερκούζεν

Λεβερκούζεν… ΑΗΤΤΗΤΗ – Έγραψε ιστορία η ομαδάρα του Αλόνσο (vid)

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν έκλεισε με νίκη αυτήν την φανταστική σεζόν στην Bundesliga! Οι πρωταθλητές έγραψαν ιστορία

Η Λεβερκούζεν είναι απλά… ασταμάτητη και ανίκητη! Η ομαδάρα του Τσάμπι Αλόνσο, η πρωταθλήτρια Γερμανίας, επικράτησε και της Άουγκσμπουργκ με 2-1 και.. τελείωσε την σεζόν ΑΗΤΤΗΤΗ στην Bundesliga! Μια χρονιά και μια ομάδα που θα θυμόμαστε για πολλά χρόνια.

Η Λεβερκούζεν σκόραρε με το “καλημέρα” στο ματς, καθώς ο Μπονιφάτσε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 12′, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του, κάνοντας το 1-0.

Αν μη τι άλλο η ομάδα του Αλόνσο ήταν ανώτερη και στο 27′ σκόραρε και δεύτερο γκολ, με τον Άντριχ να γράφει το 2-0. Η Άουγκσμπουργκ προσπάθησε να απειλήσει με αντεπιθέσεις, όμως δεν τα κατάφερε, με το 2-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν Λεβερκούζεν αν και είχε τις φάσεις… δεν είχε το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι της έβαλαν δύσκολα και αρχικά μείωσαν το σκορ με τον Κόμουρ να κάνει το 2-1 στο 62′.

Στην συνέχεια η ομάδα του Αλόνσο ανέβασε ταχύτητα και προσπάθησε να σκοράρει και άλλα γκολ, για να δώσει χαρά στους οπαδούς της, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει. Εν τέλει το υπέρ της 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος και η Λεβερκούζεν έκλεισε την σεζόν αήττητη, καθώς σε 34 ματς της φετινής Bundesliga, είχε 28 νίκες και μόλις 6 ισοπαλίες!