Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ «δάγκωσε» τη Γουλβς στο «αντίο» του Γιούργκεν Κλοπ! (vid)

Η Λίβερπουλ είχε εύκολο απόγευμα απέναντι στη Γουλβς (2-0) και έτσι ο Γιούργκεν Κλοπ θα αποχωρήσει με νίκη από τους «Κόκκινους».

Η Λίβερπουλ φιλοξένησε τη Γουλβς σε ένα ιστορικό παιχνίδι, καθώς ήταν το τελευταίο του Γιούργκεν Κλοπ στον πάγκο των «Κόκκινων». Οι γηπεδούχοι δε δυσκολεύτηκαν, εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχαν και έτσι πήραν τη νίκη, με τον Γερμανό τεχνικό να αποχωρεί με ψηλά το κεφάλι από την Premier League και την Αγγλία.

Ο αγώνας ξεκίνησε με ήρεμο ρυθμό και με τις δύο ομάδες να μην παίρνουν ρίσκα από νωρίς. Στο 12ο λεπτό ο Βαν Ντάικ δοκίμασε ένα μακρινό σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Σα, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Χουάνγκ έχασε μία μεγάλη ευκαιρία. Η Λίβερπουλ είχε τον έλεγχο της μπάλας και δεν άφηνε χώρους στη Γουλβς, η οποία προσπαθούσε να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Στο 25′ ο Σεμέδο είδε την κίτρινη κάρτα και μετά τον έλεγχο του VAR, ο διαιτητής άλλαξε την απόφασή του και τον απέβαλε με απευθείας κόκκινη, με τους «Κόκκινους» να παίρνουν σημαντικό αριθμητικό πλεονέκτημα.

Λίγα λεπτά μετά, στο 34′, ο Μακ Άλιστερ πήρε την κεφαλιά από τη σέντρα του Έλιοτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Δύο λεπτά μετά, η Λίβερπουλ απείλησε ξανά με τον Σαλάχ, ο Σα έκανε ξανά μία σημαντική επέμβαση. Στο 39′ ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού «έσωσε» και πάλι την ομάδα του, με την εκτίναξή του μετά το σουτ του Έντο. Τελικά, στο 40′ η Λίβερπουλ πέτυχε και δεύτερο γκολ, με τον Κουάνσα να παίρνει την κόντρα μετά το πλασέ του Σαλάχ και να κάνει το 2-0. Έτσι, οι «Κόκκινοι» πήγαν με ένα σημαντικό προβάδισμα στα αποδυτήρια. Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ είδε τον Κλοπ να αποχωρεί με νίκη

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου ο Σαλάχ βρέθηκε σε καλό σημείο μετά την πάσα του Μακ Άλιστερ, αλλά ο Αιγύπτιος έστειλε την μπάλα αδύναμα στα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο 51′ ο Λουίς Ντίαζ είδε το πλασέ του να καταλήγιε στο δοκάρι και στο 58′ η Λίβερπουλ είδε τον Σα να βγάζει και το σουτ του Γκάκπο.

Στο 68′ ο Σαλάχ βρέθηκε ξανά σε καλό σημείο και είδε ακόμη μία φορά τον Σα να τον νικάει, ενώ λίγα λεπτά μετά το δυνατό σουτ του Έλιοτ πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου. Στο 83′ ο Βαν Ντάικ σούταρε από μακριά και είδε την μπάλα να περνάει πάνω από την αντίπαλη εστία. Έτσι, το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.