Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Γιουβέντους

ΜΑΤΣΑΡΑ στην Ιταλία: Η Μπολόνια «πέταξε» εκτός τριάδας τη Γιουβέντους! (vids)

Η Μπολόνια έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση, η Γιουβέντους... ξύπνησε στα τελευταία λεπτά και τελικά οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3).

Η Μπολόνια φιλοξένησε στην έδρα της τη Γιουβέντους και τελικά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και έφτασαν πολύ κοντά στη νίκη, όμως στα τελευταία λεπτά του ματς η «Γηραιά Κυριά» έβγαλε χαρακτήρα και διαμόρφωσε το τελικό 3-3. Έτσι, η Μπολόνια είναι τρίτη στο Πρωτάθλημα και η Γιουβέντους τέταρτη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την Μπολόνια. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν από το τρίτο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Καλαφιόρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από μία αρκετά όμορφη ομαδική συνεργασία. Η Γιουβέντους δυσκολευόταν να δημιουργήσει ευκαιρίες και τελικά δέχθηκε και δεύτερο γκολ νωρίς στο ματς.

Στο 11ο λεπτό του ματς οι γηπεδούχοι έστειλαν ξανά την μπάλα στα δίχτυα, με τον Κάστρο να είναι ο σκόρερ αυτή τη φορά, παίρνοντας την κεφαλιά από τη σέντρα του Ουρμπανσκί. Η «Γηραιά Κυρία» στα πρώτα είκοσι λεπτά δεν… υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και έκανε αρκετά φάουλ, ώστε να κόβει τον ρυθμό της Μπολόνια. Κοντά στο 30′ ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την Μπολόνια να μην πιέζει όπως στα πρώτα λεπτά και με τη Γιουβέντους να συνεχίζει να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, η Γιουβέντους πίεσε για να μειώσει αλλά δεν τα κατάφερε. Γιουβέντους

Μπολόνια και Γιουβέντους πήραν από έναν βαθμό

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπολόνια προηγήθηκε με 3-0 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο ματς. Ο Κάστρο έδωσε στον Καλαφιόρι και αυτός πέτυχε και δεύτερο γκολ. Η Γιουβέντους σταδιακά ανέβασε την απόδοσή της και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει, με τον Κιέζα να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ.

Στο 83ο λεπτό η Γιουβέντους είδε τον Μίλικ να μειώνει σε 3-2 και μόλις ένα λεπτό μετά, ο Γιλντίζ κατάφερε να βρει και αυτός δίχτυα και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 3-3, με τη «Γηραιά Κυριά» να παίρνει έναν βαθμό και την Μπολόνια να… πετάει στα σκουπίδια ένα προβάδισμα τριών τερμάτων.

Έτσι, η Μπολόνια βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 68 πόντους, και η Γιουβέντους είναι τέταρτη, έχοντας τους ίδιους βαθμούς.