Η Γιουνάιτεντ διαλύει την Σίτι – Της έχει «καρφώσει» δίμπαλο στο ημίχρονο (vid)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κάνει πλάκα στην Σίτι στο πρώτο ημίχρονο και προηγείται με 2-0!

25.05.2024 | 17:45

Η Γιουνάιτεντ… ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το ματς κόντρα στην Σίτι και πήρε το προβάδισμα στον μεγάλο τελικό του FA CUP! Μπροστά με 2-0 η ομάδα του Τεν Χαγκ μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου!

Όπως θα δείτε οι “κόκκινοι διάβολοι” πήραν το προβάδισμα στο 30′ με τον Γκαρνάτσο να λέει «ευχαριστώ» στους παίκτες της Σίτι, που έκαναν το ένα λάθος μετά το άλλο και σε κενή εστία έγραψε το 1-0!

Ο Γκβάρντιολ έκανε ένα ερασιτεχνικό λάθος και δεν συνεννοήθηκε με τον Έντερσον! Ο Γκαρνάτσο αντιλήφθηκε το τι πάει να γίνει και ακολούθησε την φάση, κάνοντας το 1-0, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Δείτε το γκολ του Αργεντινού σταρ:

Μάλιστα, λίγα λεπτά αργότερα και στο 39′ η ομάδα του Τεν Χαγκ σκόραρε και δεύτερο γκολ με τον Μέινου, με τον νεαρό σταρ να κάνει το 2-0