Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Κρόος απο«Χ»αιρέτησε το Σαντιάγκο Μπερναμπέου! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης αναδείχθηκε ισόπαλη κόντρα στη Ρεάλ Μπέτις (0-0), στο τελευταίο παιχνίδι του Τόνι Κρόος στην La Liga.

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχθηκε στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου τη Ρεάλ Μπέτις, για το τελευταίο παιχνίδι της La Liga φέτος. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0, με όλα τα βλέμμετα να είναι στραμμένα στον Τόνι Κρόος, ο οποίος αγωνίστηκε για τελευταία φορά στο Πρωτάθλημα.

Πριν καν ξεκινήσει το ματς, οι παίκτες της Ρεάλ έκαναν πασίγιο στον Τόνι Κρόος, ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο με όλο το γήπεδο να βρίσκεται… στο πόδι. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τη «Βασίλισσα» να έχει την μπάλα και να προσπαθεί να απειλήσει από τα δεξιά, ελέγχοντας από νωρίς τον ρυθμό του αγώνα. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 14ο λεπτό, όταν ο Βινίσους σούταρε, η μπάλα από την επέμβαση βρήκε στον Μεντί αλλά η άμυνα απομάκρυνε πάνω στη γραμμή. Κρόος

Ο Τόνι Κρόος αγωνίστηκε στο τελευταίο του ματς στο Μπερναμπέου

Στο 20′ ο Ρόντρι απείλησε με ένα δυνατό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Τιμπό Κουρτουά. Στο 32ο λεπτό ο «Βίνι» απείλησε με ένα τακουνάκι αλλά ο Βιέτες έκανε την επέμβαση και στο 38′ η Μπέτις είδε τον Καρντόσο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, το γκολ ακυρώθηκε σωστά καθώς υπήρχε οφσάιντ στη φάση. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Μπέτις μπήκε καλύτερα στο ματς και στο 50′ ο Κουρτουά έκανε μία μεγάλη επέμβαση, με τον Μπέλινγχαμ να απαντάει στις ευκαιρίες στο 55′. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κουρτουά έδιωξε το σουτ του Μιράντα και στο 63′ ο Κέπα πέρασε στη θέση του Βέλγου, ώστε να αποχαιρετήσει και αυτός το Σαντιάγκο Μπερναμπέου.

Στο 84ο λεπτό ο Κρόος εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ και ένα λεπτά μετά αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με τον Θεμπάγιος να παίρνει τη θέση του. Φυσικά, όλοι οι παίκτες της «Βασίλισσας» έπεσαν πάνω του και ο ίδιος ανταπέδωσε το χειροκρότημα που έλαβε από το κοινό. Μέχρι τη λήξη του ματς δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.