Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Ευρώπη

«L’Equipe» και «Daily Mail» για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος: «Άνθρωποι του Άρη επιτέθηκαν στην Φραπάρ»!

Σε όλη την Ευρώπη μιλάνε για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, λόγω όσων έγιναν μετά τη λήξη της αναμέτρησης με την Φραπάρ.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε απέναντι στον Άρη με 0-1, με το γκολ του Βαγιαννίδη στην τελευταία φάση της αναμέτρησης και έτσι κατέκτησε το 20ο Κύπελλο της ιστορίας του, μετά από τις επικές προκρίσεις κόντρα σε Ολυμπιακό, Ατρόμητο και ΠΑΟΚ. Ωστόσο, όλα όσα έγιναν μετά το ματς… επισκίασαν τον αγώνα.

Μετά τη λήξη του ματς, οι άνθρωποι του Άρη, διοίκηση και παίκτες, επιτέθηκαν στην Φραπάρ, η οποία αποχώρησε με αστυνομική συνοδεία. Φυσικά, αυτό δεν πέρασε απαρατήρητο και έτσι μεγάλα Μέσα του εξωτερικού αναπαρήγαγαν την είδηση, με την Ελλάδα να είναι ξανά στην επικαιρότητα για τον λάθος λόγο.

Αναλυτικά τα όσα έγραψε η «L’Equipe»:

«Η Γαλλίδα ορίστηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη και δέχτηκε επιθέσεις. Μοίρασε τρεις κόκκινες κάρτες στο δεύτερο ημίχρονο με τις δύο στον Άρη ο οποίος ηττήθηκε με γκολ στο 97′. Με το τέλος του αγώνα δέχτηκε επιθέσεις από τους ηττημένους, με την αστυνομία να παρεμβαίνει για να αποχωρήσει από το γήπεδο η Γαλλίδα, ενώ δέχτηκε επίθεση και από τον πρόεδρο του Άρη, Θεόδωρο Καρυπίδη». Φραπάρ

Αναλυτικά τα όσα έγραψε η «Daily Mail»:

«Η διαιτητής Στέφανι Φραπάρ χρειάστηκε να συνοδευτεί εκτός γηπέδου από την αστυνομία μετά τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ Παναθηναϊκού και Άρη. Η Φραπάρ έβγαλε τρεις κόκκινες κάρτες κατά τη διάρκεια του αγώνα, αποβάλλοντας τον Γιάννη Κότσιρα του Παναθηναϊκού και το ζεύγος Ζαν Ζυλ και Βλαντιμίρ Νταρίντα του Άρη. Αν και δεν υπήρχαν οπαδοί στο γήπεδο, ο Φραπάρ ήρθε αντιμέτωπος με παίκτες και προσωπικό του Άρη, όπως αναφέρει η “Ouest-France”. Ο πρόεδρος του Άρη Θεόδωρος Καρυπίδης εθεάθη να αντιμετωπίζει τον Φραπάρ μετά το τέλος του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε το παιχνίδι με 1-0, με τον Γιώργο Βαγιαννίδη να σκοράρει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων στο τέλος του δεύτερου ημιχρόνου. Η Φραπάρ ήταν η γυναίκα διαιτητής που διεύθυνε τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Δεν επιτράπηκε η παρουσία θεατών λόγω των προβλημάτων με τον χουλιγκανισμό στην Ελλάδα.

Την 1η Δεκεμβρίου 2022, η Φραπάρ έγραψε ιστορία καθώς έγινε η πρώτη γυναίκα που σφύριξε αγώνα σε Παγκόσμιο Κύπελλο ανδρών, όταν επέβλεψε τον αγώνα μεταξύ της Κόστα Ρίκα και της Γερμανίας στο Κατάρ. Ήταν επίσης η πρώτη γυναίκα διαιτητής στην Ligue 1 και ήταν υπεύθυνη για την αναμέτρηση του UEFA Super Cup 2019 μεταξύ της Λίβερπουλ και της Τσέλσι.

Η Φραπάρ ήταν επίσης η πρώτη γυναίκα που διαιτήτευσε αγώνα Champions League ανδρών – την αναμέτρηση μεταξύ της Γιουβέντους και της Ντιναμό Κιέβου το 2020».