Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ

Ξέσπασε σε λυγμούς ο Ρονάλντο μετά τον χαμένο τελικό! (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυά του μετά την ήττα της Αλ Νασρ στον μεγάλο τελικό κόντρα στην Αλ Χιλάλ.

Η Αλ Νασρ είδε την Αλ Χιλάλ να κατακτάει εύκολα τη Saudi Pro League και οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και στον τελικό του King’s Cup. Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο γνώρισε την ήττα και μετά και από το τελευταίο πέναλτι ο Πορτογάλος μύθος δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα δάκρυά του και ξέσπασε σε κλάματα.

Ο Ρονάλντο και η παρέα του ξεκίνησαν καλύτερα στον αγώνα αλλά από το 7ο λεπτό βρέθηκαν πίσω στο σκορ, μετά την κεφαλιά του Μίτροβιτς, η οποία κατέληξε στα δίχτυα. Το 1-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 46′ ο Ρονάλντο είδε το τρομερό του ψαλίδι να καταλήγει στο δοκάρι και στο 56ο λεπτό ο Οσπίνα άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Από εκείνο το σημείο και μετά η Αλ Χιλάλ άρχισε να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα, αλλά στο 87′ έμεινε και εκείνη με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Αλί Αλμπουλαϊχί. Ένα λεπτό αργότερα ο Αϊμάν Γιαχία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1, ενώ αργότερα αποβλήθηκε και ο Καλιντού Κουλιμπαλί. Έτσι, ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Ρονάλντο

Ο Ρονάλντο ξέσπασε μετά το τέλος του ματς

Εκεί, οι δύο σύλλογοι δεν κατάφεραν να βρουν κάποιο γκολ και το τρόπαιο κρίθηκε στα πέναλτι. Στην… ρώσικη ρουλέτα του ποδοσφαίρου, η Αλ Χιλάλ μπόρεσε να επικρατήσει και έτσι κατέκτησε το King’s Cup, ολοκληρώνοντας το double.

Μετά τη λήξη του αγώνα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα δάκρυά του και ξέσπασε σε κλάματα, με την ιστορική του σεζόν να ολοκληρώνεται χωρίς κάποιο τρόπαιο. Με την αγωνιστική περίοδο να τελείωσε και στη Σαουδική Αραβία, ο Ρονάλντο θα κάνει τις διακοπές του και θα επιστρέψει με στόχο να οδηγήσει την ομάδα του σε περισσότερες επιτυχίες και τρόπαια.