Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ

Τελείωσε χωρίς κούπα η Αλ Νασρ του Ρονάλντο – Πήρε το King’s Cup η Αλ Χιλάλ! (vid)

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε μέχρι τον τελικό του King's Cup αλλά εκεί γνώρισε την ήττα από την Αλ Χιλάλ στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο και η Αλ Νασρ αντιμετώπισαν την Αλ Χιλάλ στον τελικό του King’s Cup. H ομάδα του Πορτογάλο θρύλου δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και έτσι ολοκλήρωσε τη σεζόν χωρίς κάποιο τρόπαιο.

Ο Ρονάλντο και η παρέα του ξεκίνησαν δυνατά κόντρα στην Πρωταθλήτρια της Saudi Pro League αλλά η Αλ Χιλάλ σταδιακά ανέβασε την απόδοσή της. Ο Μίτροβιτς με το κεφάλι κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 7ο λεπτό, νικώντας με το κεφάλι τον Ντέιβιντ Οσπίνα και κάνοντας το 1-0.

Λίγο πριν το ημίχρονο η Αλ Νασρ έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Κριστιάνο Ρονάλντο αλλά ο Μπόνο έκανε μία μεγάλη επέμβαση. Νωρίς στο δεύτερο 45λεπτο ο Οσπίνα είδε την κόκκινη κάρτα (56′) καθώς έπιασε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Ρονάλντο

Ρονάλντο και Αλ Νασρ γνώρισαν την ήττα

Η Αλ Χιλάλ έδειχνε να έχει το παιχνίδι υπό τον έλεγχο της μέχρι τα τελευταία λεπτά, όταν ο Αλί Αλμπουλαϊχί δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του, αφήνοντας και τους Πρωταθλητές με δέκα παίκτες. Με τις ισορροπίες να έχουν επανέλθει, ο Αϊμάν Γιαχία ισοφάρισε το σκορ (88′) λίγο πριν αποβληθεί και ο Καλινοτύ Κουλιμπαλί, αφήνοντας την Αλ Χιλάλ με εννέα παίκτες.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει το «χρυσό» γκολ στην παράταση, οδηγώντας τον τελικό στη διαδικασία των πέναλτι. Ο Ρούμπεν Νέβες σημάδεψε το δοκάρι με την προσπάθειά του, ενώ ο Άλεξ Τέγιες αστόχησε επίσης. Ο Μίτροβιτς κατάφερε να σκοράρει ενώ δίχτυα βρήκε και ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Η διαδικασία των πέναλτι συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να σκοράρουν τα περισσότερα από τα πέναλτι τους, μέχρι που ο αναπληρωματικός της Αλ Νασρ, Μεσχαρί Αλ Νεμπέρ αστόχησε.

Έτσι, η Αλ Χιλάλ πανηγύρισε το King’s Cup, με τον Ρονάλντο και την Αλ Νασρ να ολοκληρώνουν τη σεζόν χωρίς κάποιο τρόπαιο.