Επίσημο: Στην Μπριζ ο Τζόλης για να «ματώνει» τα βελγικά δίχτυα! (pics, vid)
Ο Γιαμάλ είναι… πιστός στρατιώτης: «Δεν θα πάω στη Ρεάλ Μαδρίτης»!
Στόουνς: «Το γκολ του Μπέλινγκχαμ μπορεί να αλλάξει την ιστορία μας»!
Επίσημο: Στη Γαλλία η νέα ομάδα του αδελφού του Μπαπέ (vid)
Μπαπέ: «Σέβομαι τον Κριστιάνο, αλλά θέλω να τον στενοχωρήσω»
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έλαβε δύο προτάσεις για τον… τελειωμένο της!
Νάπολι: Η στάση της για το μέλλον του Οσιμέν – Τα δεδομένα για τον Λουκάκου!
Κριστιάνο, όχι πια δάκρυα – Η ατάκα του Φερνάντες… που τον πόρωσε! (pic)
Γκούλιτ για Κριστιάνο: «Κλαις για ένα πέναλτι! Απλά θες να μιλούν όλοι για σένα…»
ΕΠΙΣΗΜΟ: Για πάντα στην Άρσεναλ ο… «κέρβερος» – Έγινε το χατίρι στον Αρτέτα (pic)
Σταρ της εθνικής Γερμανίας… προκαλεί εμετό: «Τρελαίνομαι για σκουλήκια! Είναι φοβερά»
Εθνική Ελλάδος

Η Εθνική Ελλάδος δε μπόρεσε κόντρα στην Γερμανία – Ηττήθηκε με ανατροπή!

Η Εθνική Ελλάδος προσπάθησε απέναντι στην Εθνική Γερμανίας, προηγήθηκε στο σκορ αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με ανατροπή.

Η Εθνική Ελλάδος αντιμετώπισε την Εθνική Γερμανίας σε ένα φιλικό προετοιμασίας των Γερμανών ενόψει του Euro 2024. Η Ελλάδα αιφνιδίασε την ομάδα του Νάγκελσμαν και μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα. Μάλιστα, στο 6ο λεπτό έφτασε και πολύ κοντά στο να ανοίξει το σκορ αλλά ο Μάνουελ Νόιερ έκανε μία σημαντική επέμβαση.

Στα πρώτα λεπτά η Γερμανία δεν μπορούσε να γίνει απειλητική και άρχισε να έχει την μπάλα στα πόδια της από το 12ο λεπτό του ματς περίπου. Σημειώνεται πως κάπου εκεί αποχώρησε και ο Φώτης Ιωαννίδης από τον αγωνιστικό χώρο, αφού τραυματίστηκε στον ώμο. Ο σέντερ φορ του Παναθηναϊκού αποχώρησε από το γήπεδο και ο Βαγγέλης Παυλίδης πέρασε στη θέση του.

Το παιχνίδι συνέχισε χωρίς μεγάλες ευκαιρίες και τελικά η Ελλάδα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στο 33ο λεπτό ο Χρήστος Τζόλης έκανε ένα σουτ και ο Νόιερ απομάκρυνε με το… κεφάλι. Η μπάλα κατέληξε στον Γιώργο Μασούρα και αυτός δε δυσκολεύτηκε να τη στείλει στα αντίπαλα δίχτυα, με τον Γερμανό τερματοφύλακα πεσμένο στο έδαφος. Το 0-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με την Εθνική Ελλάδος να πηγαίνει μπροστά στο σκορ. Εθνική

Η Εθνική είδε τη Γερμανία να κάνει την ολική ανατροπή

Η Εθνική Γερμανίας ξεκίνησε καλύτερα στην επανάληψη και έψαξε από νωρίς την ισοφάριση. Η Ελλάδα αμυνόταν και με τους 11 παίκτες πίσω από την μπάλα και τελικά είδε τον Κάι Χάβερτς στο 56ο λεπτό να ισοφαρίζει σε 1-1, μετά την ασίστ του Σανέ. Μετά το γκολ των Γερμανών, η Εθνική Ελλάδος προσπάθησε να πιέσει ξανά αλλά η Γερμανία ήταν αυτή που συνέχισε να απειλεί.

Τελικά, η ομάδα του Νάγκελσμαν κατάφερε να ολοκληρώσει την ολική ανατροπή. Στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πασκάλ Γκρος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιώργου Αθανασιάδη και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 2-1 της αναμέτρησης.