Κρέσπο σε Λουκάκου: «Σε αυτήν την ομάδα της Serie A… θα τρελάνεις κόσμο»
Καπέλο για ιταλικό ποδόσφαιρο: «Γεμίσαμε… άμπαλους! Να μάθουμε στα παιδία το 1v1»
Απίθανη η νέα φανέλα της Παρί: Με τέτοια «χτυπάει» μέχρι και… Champions League! (vid)
Με τη Ρεάλ… δεν μπλέκεις – Κλείνει στόματα και αγοράζει τον στόπερ της επόμενης 10ετίας!
Τέλος εποχής στην Μπάγερν: Ο Κίμιχ είναι… φευγάτος!
«Θέλω να πάω στην Γιουνάιτεντ» – Ο Ολλανδός σταρ της Μπάγερν… πιέζει!
Μπέλινγκχαμ: «Ένιωσα λες και είμαι ο Κριστιάνο, αλλά… στο τέλος γελούσα μόνος μου»
Εθνικές Ομάδες

«Φιλική» τριάρα και ολοταχώς για Euro η Αλβανία!

Η Αλβανία αντιμετώπισε το Αζερμπαϊτζάν, επικράτησε με 3-1 και έδειξε πως είναι έτοιμη να κάνει την υπέρβαση στο Euro 2024.

Η Αλβανία αναμετρήθηκε με το Αζερμπαϊτζάν και έδειξε πως είναι έτοιμη για το Euro 2024. Η ομάδα του Σιλβίνιο επικράτησε με 3-1 και απέδειξε πως μπορεί να κάνει το κάτι παραπάνω στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Στην αρχή της αναμέτρησης και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να ελέγξουν τον ρυθμό του ματς. Σταδιακά η Αλβανία άρχισε να έχει την κατοχή της μπάλας και τελικά δεν άργησε να ανοίξει το σκορ στον αγώνα. Στο 12ο λεπτό ο Νεντίμ Μπαχράμι σούταρε μέσα από την περιοχή, κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 22′ παραλίγο να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ, αλλά υπήρχε οφσάιντ στη φάση και έτσι δε μέτρησε ποτέ.

Το Αζερμαϊτζάν δεν μπορούσε να κάνει τίποτα στον αγωνιστικό χώρο και προς τα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου η Αλβανία έριξε ρυθμούς. Έτσι, κατάφερε με ευκολία να κρατήσει το προβάδισμα που πήρε από νωρίς και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0.

Η Αλβανία πήρε μία άνετη νίκη απέναντι στο Αζερμπαϊτζάν πριν το Euro

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε δυνατά και από τις δύο πλευρές, με το Αζερμπαϊτζάν να δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίες σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο. Στα πρώτα λεπτά υπήρχαν φάσεις και από τις δύο πλευρές, όμως αργότερα ο ρυθμός έπεσε, με την Αλβανία να κρατάει εύκολα το 1-0.

Όλα έδειχναν πως αυτό θα ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, όμως στα τελευταία λεπτά το ματς πήρε… φωτιά. Στο 81ο λεπτό ο Αλιτσί βρήκε τον Μανάϊ και αυτός διαμόρφωσε το 2-0. Λίγο αργότερα, στο 88′, ο Μασί σκόραρε και αυτός για το 3-0, ενώ το Αζερμπαϊτζάν κατάφερε να μειώσει στις καθυστερήσεις (90+1′), με τον Γκουρμπανλί να διαμορφώνει το τελικό 3-1 του αγώνα.