Θα γίνει… εμφύλιος στο Μιλάνο για τον τερματοφύλακα της Τότεναμ
Ήταν δίκαιο και γίνεται πράξη: Η Ρεάλ «δένει» τον αστέρα της στο Μπερναμπέου!
Ο Γκουαρντιόλα άλλαξε την τακτική κόντρα στην Ίντερ και την… Μπρέντφορντ!
«Ο Τσάβι χρειάστηκε μόλις πέντε λεπτά για να καταλάβει το μεγαλείο του Γιαμάλ»
Champions League: Πρώην παίκτης του Ολυμπιακού στην καλύτερη ενδεκάδα! (pic)
Αγγλία και Ντόρτμουντ: Τρίτωσε το καλό μετά τους Σάντσο και Μπέλινγχαμ!
Αντσελότι: «Όσοι παίκτες θέλουν λιγότερα ματς, πρέπει να παίρνουν και λιγότερα χρήματα»
Στον δικό του πλανήτη ο Πλατινί: «Να παίζουν με 10 ποδοσφαιριστές οι ομάδες»
Γκουαρντιόλα: «Όλα ανοιχτά με τον Ντε Μπρούιν»
Ξεκάθαρος ο CEO της Αλ Νασρ: «Δεν κάνει κουμάντο ο Κριστιάνο»
Τα «αστέρια» της Ρεάλ απέδειξαν πως δεν είναι βεντέτες, αλλά οικογένεια! (vid)
«Κακό σπυρί» ο Μούντρικ για Τσέλσι που θέλει να το… σπάσει άμεσα!
EURO 2024

O Κριστιάνο πάει «φτιαγμένος» στο EURO 2024 – Οι δύο γκολάρες του Πορτογάλου (vid)

Πω πω πω ένας Κριστιάνο! Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ εμφανίζεται πανέτοιμος για το τελευταίο ( ; ) EURO της καριέρας του.

Έτοιμη για EURO2024 η Εθνική Πορτογαλίας! Οι Ίβηρες ολοκλήρωσαν τη μίνι προετοιμασία τους και «σαλπάρουν» για τα γήπεδα της Γερμανίας και τα τελικά του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου. Το βράδυ της Τρίτης η Πορτογαλία έπαιξε το τελευταίο της φιλικό παιχνίδι πριν τις επίσημες υποχρεώσεις της. Φιλοξένησε στο Αβέιρο την Ιρλανδία και με πρωταγωνιστή τον αγέραστο Κριστιάνο Ρονάλντο επιβλήθηκε με 3-0.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ο 39χρονος σούπερ σταρ ήταν ο κυρίαρχος του αγώνα. Σκόραρε δύο φορές και ουσιαστικά σφράγισε τη νίκη ψυχολογίας για την ομάδα του. Ο Ζοάο Φέλιξ άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο όμως στην επανάληψη ο Κριστιάνο έκλεψε τη παράσταση με τα απίθανα τελειώματά του. Ένα στο 50′ και ένα ακόμη δέκα λεπτά αργότερα. Το ένα γκολ του καλύτερο από το άλλο.

Διάβασε επίσης: Κρόος σε Μόντριτς: «Στα 39 σου… κάνεις θαύματα! Μακάρι να σε βρω αντίπαλο στο EURO»

Ο Κριστιάνο σαλπάρει για Γερμανία με τη ψυχολογία στα ύψη

Δύο μαγικά σουτ με το αριστερό του πόδι που δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα της Ιρλανδίας. Με αυτά του τα κατορθώματα έφθασε αισίως το μαγικό νούμερο 130. Τόσα είναι πλέον τα τέρματά του με το εθνόσημο στο στήθος. Ο ίδιος βέβαια φιλοδοξεί ο αριθμός αυτός να ανέβει κι άλλο. Να πετύχει καθοριστικά τέρματα για την χώρα του στα τελικά του EURO2024. Στο 6ο Euro της καριέρας του.