Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
EURO 2024

Ελβετικός… «σουγιάς» στην πρεμιέρα – Τρίμπαλο στην Ουγγαρία! (vid)

Μεγάλη εμφάνιση από την Ελβετία, η οποία επικράτησε με 3-1 της Ουγγαρίας, όντας πλέον το φαβορί για πρόκριση στην επόμενη φάση του EURO!

Πρεμιέρα… με το δεξί για την Ελβετία στο EURO 2024! Οι Ελβετοί επικράτησαν με 3-1 της Ουγγαρίας στο ντέρμπι και πλέον έχουν το πάνω χέρι για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Κατώτερη των περιστάσεων οι Ούγγροι. Σπουδαίο ματς από τον Έμπισερ

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την Ελβετία να μπαίνει πιο δυναμικά στο ματς και αυτό να αποτυπώνεται με το “καλημέρα”. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν γρήγορα το σκορ καθώς στο 13′ ο Έμπισερ, έδωσε πάσα έτοιμο-γκολ στον Ντουά, ο οποίος σκόραρε. Το VAR επικύρωσε το γκολ και οι Ελβετοί ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς.

Οι Ούγγροι ήταν κάκιστοι στο πρώτο 45λεπτο και δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά τον γκολκίπερ της Ελβετίας.

Μάλιστα, η Ελβετία κατάφερα να σκοράρει και δεύτερο γκολ λίγα δευτερόλεπτα πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, καθώς στο 45′ ο Έμπισερ με ένα τρομερό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουγγαρία έπρεπε να αντιδράσει και να δείξει πως βρίσκεται δίκαια στο EURO και οι γηπεδούχοι τα κατάφεραν, καθώς επιτέλους άσκησαν πίεση στους Ελβετούς.

Η πρώτο μεγάλη φάση για την Ουγγαρία ήρθε στο 63′ με τον Βάργκας να σπαταλά μια μοναδική ευκαιρία για να μειώσει το σκορ. Ωστόσο, στο 66′ οι Ούγγροι τα κατάφεραν, καθώς ο Βάρκα είπε “ευχαριστώ” στην επική σέντρα του Σζομποσλάι και από κοντά μείωσε σε 2-1.

Το ματς… μετά το γκολ μείωσης των Ούγγρων, έγινε ακόμα πιο σκληρό, με την Ελβετία να αμύνεται αποτελεσματικά ωστόσο. Παρά την πίεση των Ούγγρων, η Ελβετία κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα μέχρι το τέλος σκοράροντας μάλιστα στο 93′ με τον Εμπολό να διαμορφώνει το τελικό 3-1, παίρνοντας ένα τρίποντο που την τοποθετεί στην θέση του φαβορί για την πρόκριση στην επόμενη φάση!