Η Μπάγερν «κλείνει» τον παικταρά που θέλει όλη η Αγγλία!
«Μυθικό» ξεκίνημα στο Ολλανδία – Γαλλία: Οι τεράστιες ευκαιρίες των δύο ομάδων! (vids)
Αδιανόητη ευκαιρία για τον Γκριεζμάν: Έχασε το… άχαστο ο Γάλλος! (vid)
Η Τσέλσι… διαγράφει από τη λίστα τον βασικό της στόχο!
Σούπερ Αυσ(τρία), υπέταξε την Πολωνία! (vids)
Πορτοκαλί λαοθάλασσα στη Λειψία, τρομεροί οι «Οράνιε» (vid)
Ο Μαρτίνες έκλεισε στόματα υπερασπιζόμενος τον Κριστιάνο Ρονάλντο!
Δυο μεγαθήρια για ταλεντάκι της Μπαρτσελόνα, τρέχει να προλάβει τη φθηνή του ρήτρα!
Θα σκυλιάσει να «πληγώσει» την Τουρκία ο Κριστιάνο κι έχει τους λόγους του!
Το EURO παιζει στο FOOTBALL FEST CALENDAR
«Η Αγγλία παίζει σαν την Ουνιόν Βερολίνου, λυπάμαι για τους παίκτες»!
Ο… προφήτης Μέσι στον αστερισμό του Λαμίν Γιαμάλ
Κοντρόλ για σεμινάριο ο Γιάρεμτσουκ και smooth τσίμπημα για το ουκρανικό come back! (vid)
«Μαχητική» ψυχή – Η Ουκρανία έκανε επική ανατροπή κόντρα στους Σλοβάκους (vid)
Γιουβέντους από τα παλιά – Η πρώτη μεταγραφή του Μότα έκλεισε!
EURO 2024

Euro: Η Ισπανία… κέρασε τρίμπαλο την Κροατία! (vids)

Η Ισπανία... γλέντησε την Κροατία και με το 3-0 πήρε εύκολα τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Η Ισπανία αναμετρήθηκε με την Κροατία για το τρίτο παιχνίδι του Euro 2024 και δε δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη. Οι γηπεδούχοι από το πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να πετύχουν τρία τέρματα και έτσι «κλείδωσαν» το τρίποντο, με την Κροατία να μην μπορεί να βγάλει αντίδραση σε κανένα σημείο του ματς.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την Ισπανία να έχει την μπάλα στα πόδια της και να ελέγχει τον ρυθμό. Στο 7ο λεπτό ο Άλβαρο Μοράτα έφτασε κοντά στο γκολ, ωστόσο ο Λιβάκοβιτς έκανε μία μεγάλη επέμβαση στο σουτ του. Η Ισπανία συνέχισε να πιέζει και έδειχνε πως ήθελε να έχει τον απόλυτο έλεγχο του ρυθμό.

Από το 16′ έως το 20′ περίπου η Κροατία κράτησε για λίγο την μπάλα στα πόδια του αλλά δε δημιούργησε κάποια μεγάλη ευκαρία και τελικά στο 29ο λεπτό έγινε το 1-0. Ο Μοράτα βρέθηκε ξανά αντιμέτωπος με τον Λιβάκοβιτς μετά την ασίστ του Φαμπιάν Ρουίζ και κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να ανοίξει το σκορ. Στο 32′ η Ισπανία μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματά της και το προβάδισμά της. Ο Φαμπιάν Ρουίζ έβαλε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, μετά την αρκετά όμορφη ασίστ του Πέδρι. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις (45+2′) ο Καρβαχάλ σκόραρε και αυτός για το 3-0 και έτσι «κλείδωσε» τη νίκη για την Ισπανία.

Η Ισπανία… διέλυσε την Κροατία

Στο 52′ ο Λιβάκοβιτς έπιασε το σουτ του Γιαμάλ ενώ τρία λεπτά μετά ο Κουκουρέγια απομάκρυνε την μπάλα στη γραμμή και έσωσε την Ισπανία. Η Κροατία άρχισε να έχει την μπάλα στα πόδια της, με την Ισπανία να υποχωρεί και στο 78ο λεπτό ο Ρόντρι έκανε πέναλτι στον Πέτκοβιτς. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση αλλά δεν κέρδισε τον Σιμόν, ενώ στη συνέχεια σκόραρε αλλά ήταν οφσάιντ.

Έτσι, το 3-0 έμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα, με την Ισπανία να παίρνει μία πολύ εύκολη νίκη στο πρώτο της ματς για το φετινό Euro.