Η Ιταλία δείχνει γιατί είναι πρωταθλήτρια: Το γύρισε μέσα σε μερικά λεπτά! (vids)
EURO 2024

Η Ιταλία δεν πτοήθηκε από το δυναμικό ξεκίνημα της Αλβανίας και μέσα σε μερικά λεπτά κατάφερε να φέρει... τούμπα το ματς στην πρεμιέρα.

15.06.2024 | 22:27

Η Ιταλία είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης. Και αυτό από μόνο του μπορεί να πει και να δείξει πολλά! Ακόμη και έτσι, όμως, οι παίκτες της Αλβανίας ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο μεταξύ τους παιχνίδι και έτσι πήραν το προβάδισμα μόλις από το πρώτο λεπτό με τον Μπραϊράμι.

Οι ποδοσφαιριστές του Λουτσιάνο Σπαλέτι θα μπορούσαν πού εύκολα να αγχωθούν ή να δείξουν να πανικοβάλλονται. Όμως, κάτι τέτοιο δεν συνέβη. Κατάφεραν να ανεβάσουν τον ρυθμό τους και να ισοφαρίσουν αρχικά με τον Μπαστόνι στο 11′ με κοντινή κεφαλιά του ταλαντούχου αμυντικού και με το σουτ του Μπαρέλα στο 16′ πήραν το προβάδισμα για το 2-1!

Τα γκολ που σημείωσε η Ιταλία, με αποτέλεσμα να είναι εκείνη μπροστά με σκορ 2-1: