Τι είχες Σερβία, τι είχα πάντα! (vid)
Για τα… θηρία τα «λιοντάρια» του Σαουθγκέιτ! (vids)
Η Λειψία εύχεται να μην την πατήσει με την – άκρως ελκυστική – ρήτρα του Ντάνι Όλμο
Ο Έρικσεν παραλίγο το γκολ του Euro: Σκόραρε με απευθείας κόρνερ, αλλά δεν μέτρησε! (vid)
Γαλλία, έτσι δεν πας πουθενά: Χάσαμε το μέτρημα με τις… αστοχίες της! (vids)
Δανός ο πιο πιστός οπαδός της Μπάγερν – ΑΠΙΘΑΝΟ τατουάζ σε όλο του το σώμα (vid)
Από τριάρα σε τριάρα η… Αυστριάρα, θύμα της η Ολλανδία! (vid)
Η Γαλλία πρέπει να αλλάξει πολλά, αλλιώς… (vid)
Σεφτέ και στα Euro ο Μπαπέ, νίκησε με πέναλτι τον Σκορούπσκι (vid)
Ολλανδία – Αυστρία: Ισοφάρισε με πλασεδάρα ο Χάκπο, απάντησε ο Σμιντ για το 1-2! (vid)
Πολωνία, το μεγαλείο είναι στην… εξέδρα σου: Έχασαν την μπάλα οι Γάλλοι με ό,τι είδαν! (vid)
Ο Τσαλχάνογλου τρέλανε τους Ultras της Ίντερ με το όχι στην Μπάγερν!
Νάπολι: Με τόσα πουλάει τον Όσιμεν, μιας και έχει ήδη βρει τον αντικαταστάτη του!
Επίσημο: Στην Κόμο ο Αντρέα Μπελότι! (pic)
Ολλανδία – Αυστρία: Αυτογκολάρα ο Μάλεν, 0-1! (vid)
Home Page

Η Ολλανδία «πάτησε» την Πολωνία – Ανατροπή… με σούπερ ήρωα τον Βέγκχορστ! (vid)

Ο Βέγκχορστ έσωσε την παρτίδα για την Ολλανδία και χάρισε την νίκη κόντρα στους Πολωνούς με 2-1! Καλύτερη σε όλο το ματς η ομάδα του Κούμαν

Τεράστια Ολλανδία, ξεκίνησε με νίκη στο EURO, επικρατώντας με 2-1 της Πολωνίας, κάνοντας ανατροπή στο σκορ. Ανώτερη η ομάδα του Κούμαν, που είχε ως ήρωας τον Βέγκχορστ, ο οποίος ήταν η χρυσή αλλαγή για τους Ολλανδούς!

Η Ολλανδία ήταν αυτή που ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς και μέσα σε λίγα λεπτά έδειξε… τις άγριες διαθέσεις της, χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες.

Πάντως κόντρα στη ροή του ματς, η Πολωνία κατάφερε εν τέλει να πάρει το προβάδισμα, καθώς στο 16′ ο Μπούκσα εκμεταλλεύτηκε την κακή αμυντική λειτουργία των Ολλανδών και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στην συνέχεια η ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν πήρε ξανά τα ηνία του ματς και αρχικά έχασε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Ντεπάι. Στο 29′ όμως ο Γκάκπο και με την βοήθεια της τύχης έφερε το ματς στα ίσα, με τον Ολλανδό στράικερ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1! Η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό των Πολωνών και άλλαξε πορεία, ξεγελώντας τον γκολκίπερ των τυπικά γηπεδούχων…

Οι δύο ομάδες πήγαν με το 1-1 στα αποδυτήρια με την Ολλανδία να είναι σαφώς καλύτερη, αλλά αναποτελεσματική…

Η Ολλανδία στο δεύτερο ημίχρονο είχε την κατοχή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όμως έκανε μερικά τραγικά λάθη στην άμυνα, δίνοντας την ευκαιρία στους Πολωνούς να απειλήσουν. Στο 59′ ο Κβιόρ έκανε ένα δυνατό σουτ, όμως ο γκολκίπερ της Ολλανδίας απάντησε και κράτησε το 1-1!

Στην συνέχεια ο Ντάμφρις έχασε δύο μοναδικές ευκαιρίες, ενώ και ο Ντε Λιχτ απείλησε με κεφαλιά. Όσο περνούσαν τα λεπτά η πίεση στα καρέ της Πολωνίας αυξανόταν, με τους Πολωνούς να κάνουν καθυστερήσεις, όντας ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα.

Εν τέλει η Ολλανδία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, με μεγάλο ήρωα τον Βέγκχορστ, ο οποίος στην πρώτη του επαφή στο ματς κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!