Σαν γκολ πανηγύρισε μια προβολή ο Ρούντιγκερ! (vid)
Γερμανία – Δανία: Το «καθάρισε» το ματς ο Μουσιάλα με πλασέ κλάσης (vid)
Γερμανία – Δανία: 1-0 με πέναλτι ο Χάβερτς (vid)
Λατίνα μοντελάρα βάζει κάτω την Κροάτισσα, Ιβάνα Κνολ! (vid)
ΘΕΟΤΡΕΛΟΙ Δανοί χορεύουν στους καταρράκτες του… Ντόρτμουντ (vid)
Ισπανία: Παραλίγο ατύχημα με Ντε Λα Φουέντε στη συνέντευξη Τύπου! (vid)
Άνοιξαν οι ουρανοί στο Ντόρτμουντ, διακόπηκε το Γερμανία – Δανία! (vid)
Γερμανία – Δανία: Πολιορκία των «πάντσερ», ακυρωθέν γκολ και φοβερός Σμάιχελ (vids)
Ανέλαβε την ευθύνη του κάζου ο Σπαλέτι, αλλά ψάχνει και δικαιολογίες
Η προφητική ατάκα του Αντσελότι για την τραγωδία της Ιταλίας στο EURO2024
Με… όργια του Βάργκας η Ελβετία άφησε κενό τον θρόνο της Ευρώπης! (vids)
Το πρόσωπο του Μπουφόν μαρτυρά τα χάλια της Ιταλίας (vid)
Η Ελβετία έστειλε… αδιάβαστη την τραγική Ιταλία! (vids)
Η Γιουνάιτεντ πλησιάζει σε μεταγραφή που αλλάζει τη μοίρα της στην άμυνα
EURO 2024

Ματσάρα, μπαλάρα και… μοιρασιά ανάμεσα σε Κροατία και Αλβανία! (vids)

Η Κροατία έκανε την ανατροπή απέναντι στην Αλβανία μέσα σε λίγα λεπτά και έτσι πήρε τελικά τη νίκη με 2-1.

Κροατία και Αλβανία αναμετρήθηκαν στο δεύτερο παιχνίδι τους για το Euro 2024 και αμφότερες ήθελαν μόνο τη νίκη από το ματς. Η Αλβανία κατάφερε να προηγηθεί απέναντι στην Κροατία, στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλή αμυντικά, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έδειξαν την ποιότητά τους, έκαναν την ανατροπή και πήραν την αρκετά σημαντική νίκη για τη συνέχεια του Euro.

Η Κροατία μπήκε δυνατά στο ματς και προσπάθησε να ελέγξει τον ρυθμό και να γίνει απειλητική από νωρίς. Ωστόσο, η Αλβανία ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ τελικά. Στο 11ο λεπτό ο Ασλάνι γέμισε την μπάλα και ο Λάτσι πήρε την κεφαλιά. Ο Λιβάκοβιτς δεν κατάφερε να αντιδράσει και έτσι έγινε το 0-1.

Στο 26ο λεπτό η Κροατία έχασε μία σημαντική ευκαιρία με την κεφαλιά του Πέτκοβιτς ενώ στο 32′ ο Λιβάκοβιτς έκανε μία πολύ σημαντική επέμβαση στο πλασέ του Ασλάνι, μετά το λάθος που έκανε ο Λούκα Μόντριτς. Τελικά, το 0-1 έμεινε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

Κροατία

Κροατία και Αλβανία ήρθαν ισόπαλες

Στην επανάληψη η Κροατία μπήκε πιο δυνατά και έκανε φανερό πως έχει περισσότερη ποιότητα στο ρόστερ της. Ο Σούσιτς στο 51′ είδε τον Στρακόσια να κάνει μία σημαντικη επέμβαση ενώ στο 53′ και ο Κόβασιτς δοκίμασε το πόδι του.

Στο 58′ ο Μόντριτς εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Σούταλο πήρε την κεφαλιά από την μικρή περιοχή αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα προς την εστία, ενώ ο Στρακόσια έκανε σημαντική επέμβαση και στην ευκαριία του Πέρισιτς.

Τελικά, στο 74ο λεπτό η Κροατία κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Κράμαριτς ενώ δύο λεπτά μετά προηγήθηκε στο σκορ με το αυτογκόλ του Γκιασούλα. Όλα έδειχναν πως η Κροατία θα έπαιρνε τη νίκη, αλλά ο Γκιασούλα στις καθυστερήσεις κατάφερε να στείλει την μπάλα στα σωστά δίχτυα και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 2-2.