Γαλλία EURO2024: Δυσαρέσκεια Ντεσάν με Ζιρού – «Δεν είσαι αφοσιωμένος»
Μπάγερν Μονάχου: Υπέγραψε με τον σύλλογο ο Πρωταθλητής Γερμανίας!
Ρόι Κιν: «Είχαν την ευκαιρία να πάω στην Ρεάλ αλλά δεν ήθελα»!
Τσέλσι: Πάει να πάρει το «αστεράκι» της Ατλέτικο Μαδρίτης!
Η Γιουνάιτεντ είναι έτοιμη να διπλασιάσει τις αμοιβές του αστέρα της Μπαρτσελόνα!
Εθεάθη με φανέλα Άρσεναλ ο Ρόι Κιν! (pics)
Ο 16χρονος Γιαμάλ πέρα από την μπάλα, διέπρεψε και στις… σχολικές του εξετάσεις! (pic)
Εθνικές Ομάδες

Η χαμένη ευκαιρία του Euro: Ο Λομπζιανίτζε αστόχησε στο τετ-α-τετ της ζωής του! (vid)

Η Γεωργία θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη απέναντι στην Τσεχία, αν ο Λομπζιανίτζε είχε ευστοχήσει στο τελευταίο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης.

Η Γεωργία ήρθε ισόπαλη με την Τσεχία στη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Euro 2024. Οι δύο ομάδες προσέφεραν θέαμα και φάσεις στο κοινό, με τον Μαμαρντασβίλι να κάνει… το ματς της ζωής του. Όμως, δεν μπορεί να ειπωθεί το ίδιο και για τον Λομπζιανίτζε.

Η Γεωργία άνοιξε το σκορ στον αγώνα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μικαουτατζέ. Η Τσεχία στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε από νωρίς και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει, με τον Σικ να σπρώχνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα από μικρή απόσταση. Λομπζιανίτζε

Ο Λομπζιανίτζε έχασε την ευκαιρία της χρονιάς

Με το ματς να πλησιάζει στο τέλος του η Τσεχία προσπάθησε να βρει το νικητήριο γκολ αλλά δεν τα κατάφερε. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης η Γεωργία βγήκε στην αντεπίθεση και έφτασε πολύ κοντά στο 1-2.

Η μπάλα κατέληξε στον Λομπζιανίτζε και αυτός βρέθηκε σε τετ-α-τετ. Όμως, δεν κατάφερε να σημαδέψει την αντίπαλη εστία και έστειλε  την μπάλα άουτ, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος του ματς.