Βλάχοβιτς: «Αν σκοράρω είμαι ήρωας, αν το χάσω είμαι ο χειρότερος»
Νίκο Παζ: Έφυγε το καλοκαίρι και ήδη θέλει να επιστρέψει στη Ρεάλ
Λαουτάρο: «Ζωτικής σημασίας το να σκοράρω αλλά κάνω ό,τι χρειάζεται η Ίντερ»
Μπάγερν – Λεβερκούζεν: Ουδεμία νικήτρια στο Μόναχο, μα μια άξιζε τη νίκη
«Κατασπάραξε» τους «Λύκους» και… πάτησε κορυφή η Λίβερπουλ
Στην κορυφή η Γιουβέντους: Κυρία στη Γένοβα με τριάρα και διπλό Βλάχοβιτς (vid)
Γουλβς – Λίβερπουλ: Έχασαν τα άχαστα Σζομποσλάι και Σαλάχ, γκολ και… χαζομάρα ο Κονατέ! (vid)
Ολυμπιακός: Επίσημο του Γιαζίτσι! (pics)
Παίκτης της Τσέλσι για Πάλμερ: «Είσαι μέτριος και… τίποτα παραπάνω» (pic)
Μπάγερν Μονάχου – Λεβερκούζεν: Γκολάρες οι μέσοι Άντριχ και Πάβλοβιτς, 1-1 το ντέρμπι (vids)
«Κόλλησε» την μπάλα ο Μουζιάλα και… ξεχαρβάλωσε για πλάκα την άμυνα της Λεβερκούζεν! (vid)
Όσιμεν… μαγεία και γκολ σκέτη αλητεία! (vid)
Έτσι ο γίγαντας Τροσάρ έγραψε happy end στο παραμύθι με την… πονηρή αλεπού! (vid)
EURO 2024

Ξέσπασε ο Ντάλιτς: «Είμαστε μικροί γι’ αυτούς, δε σέβονται την Κροατία»

Ο Ομοσπονδιακός τεχνικός της Κροατίας ξέσπασε κατά της UEFA και της διαιτησίας λίγο μετά το τέλος του αγώνα με την Ιταλία.

Με το ένα… πόδι εκτός συνέχειας του EURO2024 είναι η Κροατία! Οι «Πλάβι» μετά το 1-1 με τους Ιταλούς το βράδυ της Δευτέρας ολοκλήρωσαν την πορεία τους στον όμιλο του… θανάτου στους δύο βαθμούς στην 3η θέση. Για να περάσουν στην νοκ άουτ φάση του θεσμού χρειάζονται πολλά μικρά θαύματα. Πρακτικά μοιάζει πολύ δύσκολο να τους δούμε ξανά στη διοργάνωση.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Οι Κροάτες πάλεψαν, τα έδωσαν όλα κόντρα στους Ιταλούς όμως λύγισαν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ο Τζακάνι στο 90+8′ πέτυχε το γκολ και ισοφάρισε τον αγώνα χαρίζοντας τον χρυσό βαθμό της πρόκρισης στην «Σκουάντρα Ατζούρα». Η Κροατία ήταν μια ανάσα μακριά από μια κομβικής σημασίας νίκη όμως ο Τζακάνι της την στέρησε. Στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε του αγώνα, ο Ομοσπονδιακός τεχνικός της Κροατίας, Ζλάτκο Ντάλιτς, αναφέρθηκε στην προσπάθεια των παικτών του αλλά στη συνέχεια δεν έκρυψε την έντονη δυσαρέσκειά του για τα όσα έγιναν στο τέλος του αγώνα. Άφησε αιχμές κατά της UEFA και των διαιτητών της συνάντησης τονίζοντας πως κανείς δεν σέβεται την Κροατία.

Διάβασε επίσης: H μαγεία του Γιαμάλ που άφησε… ξερούς τους Αλβανούς (vid)

Οι δηλώσεις του Ντάλιτς και το ξέσπασμα κατά των διαιτητών

«Σίγουρα ο διαιτητής έπαιξε ρόλο. Δεν ξέρω πού βρήκε οκτώ λεπτά καθυστερήσεων. Όμως το λέω εδώ και πέντε χρόνια… Εμείς η Κροατία είμαστε πολύ μικροί για αυτούς και παλεύουμε μόνοι μας. Ό,τι και να πω όμως, θα είναι λόγια του αέρα γιατί με περνάνε για γραφικό. Λυπάμαι, αλλά βλέπω ότι δεν σέβονται την Κροατία», τόνισε. «Πραγματικά, μας πονά πολύ και θα συνεχίσει να μας πονά για καιρό. Δεχτήκαμε πάλι ένα γκολ στο τέλος των καθυστερήσεων, όπως απέναντι στην Αλβανία. Εγώ είμαι υπεύθυνος αποκλειστικά που δεν περάσαμε τον όμιλο. Είναι δικό μου το λάθος. Οι παίκτες μου αξίζουν συγχαρητήρια, τα έδωσαν όλα και δούλεψαν πολύ σκληρά εδώ και έναν μήνα. Όμως τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα θέλαμε», πρόσθεσε.