Όλες οι χαμένες ευκαιρίες της ΑΕΚ για το πέμπτο γκολ που δεν ήρθε ποτέ… (vid)
Conference League

Η ΑΕΚ δυστυχώς έχασε αρκετές ευκαιρίες προκειμένου να σκοράρει και πέμπτο γκολ απέναντι στην Ίντερ Εσκάλδες.

24.07.2024 | 23:58

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ΑΕΚ απόψε απέναντι στην Ίντερ Εσκάλδες (4-3). Η Ένωση προηγήθηκε 4-0 στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου με γκολ των Λιούμπιτσιτς (6΄), Γκαρσία (20΄), Γκατσίνοβιτς (30΄), Μουκουντί (52΄). Κι ενώ όλα έδειχναν μια εμφατική νίκη, η ομάδα από την Ανδόρα αντέδρασε με τους Βίντα (65΄-αυτογκόλ), Αντρέου (78΄-πέναλτι), Μαρτίνεθ (83΄) και φεύγει από την Αθήνα με μία τιμητική ήττα. Η ρεβάνς θα γίνει την Πέμπτη, 1η Αυγούστου στην Ανδόρα Λα Βέγια.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν πέμπτο γκολ σε ορισμένες περιπτώσεις. Η μεγαλύτερη ήταν φυσικά το χαμένο πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία όπου θα γινόταν το 5-1. Αντ’ αυτού, συνέβη το 4-3 αργότερα στο ματς. Μέχρι και στις καθυστερήσεις του ματς, τόσο ο Γιόνσον όσο και ο Άμπραμπατ θα μπορούσαν τουλάχιστον να δώσουν αέρα δυο τερμάτων στη νίκη της ΑΕΚ.