Ο Γκαρνάτσο ανοίγει το σκορ – Ο Σίβλα ισοφαρίζει στην… εκπνοή! (vids)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ο Γκαρνάτσο κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα τελευταία λεπτά του ματς, αλλά λίγο αργότερα ο Μπερνάρντο Σίλβα απάντησε.

10.08.2024 | 18:54

Η Μάντσεστερ Σίτι και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναμετρήθηκαν στο Community Shield για τον πρώτο τίτλο της χρονιάς στην Αγγλία.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ, έχοντας μάλιστα και ένα δοκάρι με τον Μακάτι.

Γκαρνάτσο και Σίλβα σκόραραν στον τελικό

Στην επανάληψη, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν καλύτερη και κατάφερε να ανοίξει και το σκορ. Ο Γκαρνάτσο στο 82ο λεπτό κέρδισε τον Έντερσον και έκανε το 0-1. Όλα έδειχναν πως αυτό θα ήταν και το αποτέλεσμα του ματς.

Ωστόσο, στο 89ο λεπτό ο Σίλβα κατάφερε να απαντήσει και έτσι διαμόρφωσε το 1-1.