ΠΑΟΚ – Μάλμε: ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ Κουλιεράκη από τα 35 μέτρα, 2-2 ο Νανάσι, 3-2 ο Ζίβκοβιτς! (vids)
Champions League

Θεότρελο επτάλεπτο στην Τούμπα με τρία γκολ, τα δυο για τον ΠΑΟΚ, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει με 3-2. Απίθανο γκολ Κουλιεράκη!

13.08.2024 | 21:23

Τρομερό ματς στην Τούμπα, ασύλληπτο! Στο 43′ ο Κουλιεράκης φανέρωσε κλάση και στο σουτ, σκοράροντας από μακριά έναν απίθανο κεραυνό για το 2-1! Ωστόσο, ο Νανάσι πλήγωσε ξανά την ελληνική ομάδα αμέσως μετά το γκολ της. Έμεινε στους πανηγυρισμούς η άμυνα των γηπεδούχων, με τον Σουηδό να νικά τον Κοτάρσκι στην κλειστή γωνία.

Το ημίχρονο όμως δεν έληξε με το σκορ ισόπαλο. Αντ’ αυτού, ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ έδωσε ξανά προβάδισμα στον ΠΑΟΚ βάζοντας «φωτιά» στην Τούμπα!