Ισοφάρισε στα δοκάρια η Ρεάλ με την… οβίδα του Ροντρίγκο (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Ροντρίγκο έφτασε πολύ κοντά στο να κάνει το 1-0 για τη Ρεάλ, όμως το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι.

14.08.2024 | 23:07

Η Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε πολύ κοντά στο να ανοίξει το σκορ στον UEFA Super Cup κόντρα στην Αταλάντα, όμως το σουτ του Ροντρίγκο βρήκε στο δοκάρι.

Η «Βασίλισσα» είχε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο του μεγάλου αγώνα, όμως δεν μπορούσε να δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες. Η σημαντικότερη στιγμή για τους Ισπανούς ήρθε στη λήξη του ημιχρόνου.

Δοκάρι για τη Ρεάλ με τον Ροντρίγκο

Στις καθυστερήσεις η Ρεάλ βγήκε στην επίθεση και ο Βινίσιους γύρισε την μπάλα στην περιοχή της Αταλάντα. Ο Τζουντ Μπέλινγχαμ άφησε την μπάλα καθώς ήταν οφσάιντ και αυτή κατέληξε στον Ροντρίγκο.

Ο Βραζιλιάνος έκανε ένα αρκετά δυνατό σουτ, ωστόσο η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε άουτ.