Με γκολ – τορπίλη του Τσάκα άνοιξε η αυλαία της Bundesliga (vid)
Μπάγερ Λεβερκούζεν

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν ξεκίνησε με το... δεξί στη Bundesliga και ο Γκρανίτ Τσάκα με ασύλληπτη γκολάρα!

24.08.2024 | 11:26

«Ασπιρίνες» έτοιμες να κάνουν πάλι το… θαύμα τους! Η πρωταθλήτρια Γερμανίας, Μπάγερ Λεβερκούζεν άνοιξε την αυλαία της φετινής Bundesliga παίζοντας το βράδυ της Παρασκευής στην έδρα της Γκλάντμπαχ. Οι «Ασπιρίνες» κατάφεραν να αποδράσουν από μια δύσκολη έδρα και να ξεκινήσουν το φετινό τους ταξίδι στο πρωτάθλημα με σημαντικό «τρίποντο».

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η Λεβερκούζεν επικράτησε με 3-2 της Γκλάντμπαχ με τον Φλόριαν Βιρτζ να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης. Ο Γερμανός επιθετικός χάρισε τη νίκη στην ομάδα του πετυχαίνοντας δύο γκολ, το δεύτερο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων. Το ταξίδι της Μπάγερ στη φετινή Bundesliga ξεκίνησε με την γκολάρα του Γκρανίτ Τσάκα. Ο Ελβετός μέσος άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με μια… τορπίλη που καρφώθηκε στα αντίπαλα δίχτυα.

Διάβασε επίσης: Από Τσέλσι… Πόρτο ο Ομοροντιόν – To «χρυσό» deal των «Δράκων»