Μια Σέλτικ να την πιείς στο ποτήρι, η Σλόβαν όμως το γκολ της βραδιάς! (vid)
Άνοιξε τα… ρολά του στο τέλος ο Γκαζανίγκα, νίκη στο 90′ η Παρί! (vid)
Η Ίντερ σίγησε την πολυδιαφημισμένη επίθεση της Σίτι! (vids)
Κρύος ιδρώτας στη Σίτι: Πρόβλημα με Ντε Μπρούιν και βγήκε αλλαγή! (vids)
Μάντσεστερ Σίτι – Ίντερ: «Βράζει» στον πάγκο του ο Ιντζάγκι! (vid)
Μπριζ – Ντόρτμουντ: Δραστήριος ο Τζόλης, απίθανο δοκάρι οι Βέλγοι! (vids)
Το πιστεύει ο Φλικ: «Μπορούμε να κατακτήσουμε το Champions League»
Στα… περιστέρια το σουτ του Σαβίνιο από πολύ καλή θέση! (vid)
Champions League: Το είδαμε ΚΑΙ αυτό… Έγινε «καμίνι» το «Έτιχαντ» (vid)
Έφτασε Αθήνα για την ΑΕΚ ο Μαρσιάλ! (vid)
«Στο Ρέντη έμαθε να σουτάρει»: Απολαυστικό το πρώτο γκολ του Λάτσι στο Champions League! (vid)
Αγανάκτησε ο Κουντέ: «Πρέπει να απεργήσουμε!»
La Liga

Μια Μπαρτσελόνα απ’ τα παλιά, μαγεία, απόλαυση και επτάρα με μπαλάρα! (vid)

Ένα μαγευτικό απόγευμα έζησαν οι φίλοι της Μπαρτσελόνα, με την ίδια να σκορπά στις επτά θάλασσες τη Βαγιαδολίδ με σούπερ μπάλα.

Όποιος πήγε να… κατηγορήσει την Μπαρτσελόνα ότι νικά με το τσιγκέλι, σήμερα έπαψε… Μετά από τρεις σερί νίκες με 2-1 στην Ισπανία, η ομάδα του Χάνσι Φλικ ξέσπασε. Πάρτι στο «Μονζουΐκ» με καλεσμένη την άμοιρη τη Βαγιαδολίδ. Τρία άρπαξε τις προάλλες στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», επτά σήμερα στην Καταλονία!

Οι Καταλανοί «σκόρπισαν» με 7-0 την Βαγιαδολίδ εντός έδρας, και παρότι διανύουμε μόλις την 4η αγωνιστική, παρουσιάζουν ένα πάρα πολύ δεμένο σύνολο, που ξέρει τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο και χωρίς να εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις του (πλην της σημερινής) καταφέρνει να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει. Μπαρτσελόνα

Σούπερ η Μπαρτσελόνα με Φλικ

Σήμερα χρειάστηκε να φορτσάρει ένα ημίχρονο, σκοράροντας τρεις φορές σε διάστημα λιγότερο της μισής ώρας με αποτέλεσμα στο δεύτερο να συνεχίσει το «πάρτι» σκοράροντας άλλες τέσσερις φορές, για να φτάσει πολύ άνετα στο «τρίποντο». Μετά το «διάλειμμα» στο γήπεδο της Ράγιο Βαγεκάνο, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι βρήκε και σήμερα το δρόμο προς τα δίχτυα (έδωσε και ασίστ στον Ραφίνια που έκλεισε το ματς με χατ τρικ και δύο ασίστ, όσες και ο Γιαμάλ) φτάνοντας αισίως τα τέσσερα τέρματα σε ισάριθμες αγωνιστικές στην αρχή της περιόδου.

Η Μπάρτσα είναι ήδη στο +7 από τη Ρεάλ Μαδρίτης, με την πρωταθλήτρια Ισπανίας να υποδέχεται αύριο 1/9 την Μπέτις. Λογικά θα φτάσει στους οκτώ βαθμούς και στο -4 από την κορυφή. Ακόμα κι έτσι, έχει πληρώσει τις δυο νησιώτικες γκέλες με Μαγιόρκα και Λας Πάλμας.

Όπως είπαμε, τρία τέρματα στο πρώτο, τέσσερα στο δεύτερο ημίχρονο για τους «μπλαουγκράνα». Να μην ξεχάσουμε ότι στις καθυστερήσεις πέτυχε γκολ και ο Ζιλ Κουντέ. MVP ο Ραφίνια που πέτυχε τα τρία πρώτα τέρματά του για φέτος. Με το Νο.11 τολμούμε να πούμε πως θυμίζει Νεϊμάρ στα καλά του.

Όσο για τον Ντάνι Όλμο, τον πολυτιμότερο της πρεμιέρας του με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα, έχασε ένα… άχαστο γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο. Ωστόσο, πήρε το αίμα του πίσω στο 83′ όταν έκανε το 6-0. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Φεράν Τόρες.