«Χ»άρις στον Ράγια η Άρσεναλ δεν ηττήθηκε από την Αταλάντα! (vids)
Η Ατλέτικο… ξέρανε τη Λειψία στο 90′! (vids)
Στάση Πριγκιπάτο για την Μπαρτσελόνα (vid)
Μυθικός Ράγια: Έβγαλε πέναλτι και στη συνέχεια απέκρουσε το «ριμπάουντ» στη γραμμή! (vid)
Η Ατλέτικο ισοφάρισε κόντρα στην Λειψία με το τέλειο πλασέ του Γκριεζμάν (vid)
Γιαμάλ λαμπρός δίνει ζωή στην Μπαρτσελόνα (vid)
Αταλάντα – Άρσεναλ: Τεράστια επέμβαση του Καρνεσέκι στο φάουλ του Σάκα (vid)
Χαμένος στο Πριγκιπάτο ο Τερ Στέγκεν – Σκοράρει με Ακλιούς η Μονακό (vid)
Με το… καλημέρα η Λειψία «σόκαρε» την Ατλέτικο – Το κάρφωσε ο Σέσκο (vid)
Ο Κόντε «υποκλίθηκε» στην εμφάνιση της Ίντερ με τη Σίτι!
Μια Λεβερκούζεν σκέτη απόλαυση στο Ρότερνταμ (vid)
Τεράστια απώλεια για Σίτι και Πεπ ενόψει Άρσεναλ!
Τρομακτική Λεβερκούζεν, ΔΙΑΛΥΕΙ από το ημίχρονο τη Φέγενορντ! (vids)
Η BILD στέλνει το αστέρι του Αλόνσο στη Ρεάλ κι ο Μπέλινγχαμ αγχώνεται!
Τουρκική υπόθεση τα δυο γκολ της Μπενφίκα στο «Μαρακανα» – Απίστευτο φάουλ το 0-2! (vids)
Νάπολι

Το… ΕΠΟΣ της Νάπολι – Έχανε μέχρι το 93′, αλλά πήρε το τρίποντο (vid)

Τεράστια ανατροπή της Νάπολι! Επικράτησε με 2-1 της Πάρμα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις...

Μυθική ανατροπή για την σπουδαία Νάπολι! Η ομάδα του Κόντε ήταν πίσω στο σκορ μέχρι και το 93′, όμως με δύο γκολ των Λουκάκου και Ανγκισά, σημείωσε το τελικό 2-1! Η Πάρμα έπαιζε… χωρίς τερματοφύλακα για 25′, καθώς αποβλήθηκε και την θέση του πήρε ο

Από το ξεκίνημα του ματς η Νάπολι… ήταν εκτός τόπου και χρόνου! Η Πάρμα πήρε τα ηνία του ματς και στο 15′ είχε δύο δοκάρια στην ίδια φάση, στέλνοντας προειδοποιητικό μήνυμα στην ομάδα του Αντόνιο Κόντε!

Στο 18′ η Πάρμα κέρδισε πέναλτι, μετά το απρόσεκτο μαρκάρισμα του Μέρετ. Ο Μπονί ανέλαβε την εκτέλεση και σκόραρε για το 1-0. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως δεν τα κατάφεραν.

Έτσι η Πάρμα πήγε με το υπέρ της 1-0 στα αποδυτήρια και τον Κόντε να έχει πολλά παράπονα από τους ποδοσφαιριστές του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάρμα κρατούσε με σχετική άνεση το υπέρ της 1-0, όμως τα δεδομένα άλλαξαν στο 76′ όταν ο γκολκίπερ της Πάρμα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το χειρότερο ήταν πως οι φιλοξενούμενοι είχαν κάνει όλες τις αλλαγές τους! Έτσι την θέση του πήρε ο αμυντικός της ομάδας… λόγω ανάγκης.

Στο 91′ ο Ρομέλου Λουκάκου έκανε το 1-1 σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τους Ναπολιτάνους, ενώ η ολική και μυθική ανατροπή ήρθε στο 97′ με τον Ανγκισά να γράφει το 2-1, ξεσπώντας σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Στο 105′ η Πάρμα έχασε τεράστια ευκαιρία για να αφήσει τέζα την Νάπολι, όμως το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος!