Ανατροπή στο Άμστερνταμ η Γερμανία με Ουντάβ και Κίμιχ (vids)
Nations League

Δυο απαντήσεις είχε η Γερμανία στο γρήγορο γκολ του Ράιντερς, με το ημίχρονο στο Άμστερνταμ να λήγει με το σκορ υπέρ της.

10.09.2024 | 22:46

Η Ολλανδία έπαθε καθίζηση μετά το γρήγορο γκολ της με τον Ράιντερς και το πληρώνει… Μιας και η Γερμανία πριν το ημίχρονο κατόρθωσε να φέρει τα πάνω κάτω στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα». Αρχικά στο 38ο λεπτό ισοφάρισε η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν με τον Ντενίζ Ουντάβ. Ο Γερμανο-τούρκος επιθετικός της Στουτγκάρδης ξεκίνησε βασικός και έβγαλε ασπροπρόσωπο τον προπονητή του πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τα «Πάντσερ».

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γιόσουα Κίμιχ δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα ώστε να διαμορφώσει το 2-1 στο Άμστερνταμ.