Μάντσεστερ Σίτι – Ίντερ: Αναβίωση του τελικού της Πόλης
Τσέλσι: Ο παίκτης που έχει ξεχωρίσει στα μάτια του Μαρέσκα
ΕΠΙΣΗΜΟ: Παρελθόν από τη Ρόμα ο Ντε Ρόσι!
Μπαπέ: «Δεν πήγα στη Ρεάλ Μαδρίτης μόνο για το Champions League»
Το παραδέχθηκε και ο Μοράτα: «Καλά έκαναν και μας έβρισαν οι οπαδοί»
PODCAST: Έχει και δεύτερη φορά, χωρίς καμία διαφορά
Εικόνα διάλυσης από τη Μίλαν: Εξαγριωμένοι οπαδοί της αποδοκίμαζαν τους παίκτες! (vid)
Καλά τα «αστέρια», αλλά η Γιουνάιτεντ έριξε επτάρα στο Carabao Cup! (vids)
Ντόρτμουντ

Η νέα Ντόρτμουντ… αρέσει – «4αρα» και κορυφή από Παρασκευή! (vid)

Νέα νίκη για την Ντόρτμουντ,, η οποία έκανε το «2 στα 2» στην έδρα της στην φετινή Bundesliga!

Η Ντόρτμουντ επικράτησε με 4-2 της Χάιντενχαϊμ και συνεχίζει αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα όντας πλέον στους 7 βαθμούς. Κορυφαίος του ματς ο Αντεγέμι με δύο γκολ και μια ασίστ.

Η Ντόρτμουντ ξεκίνησε με κέφια την αναμέτρηση και πήρε αρκετά νωρίς το προβάδισμα, καθώς στο 12′ ο Μάλεν είπε “ευχαριστώ” στην ασίστ του Αντεγέμι και έγραψε το 1-0! Στο 17′ ο Αντεγέμι… χρίστηκε και σκόρερ, όντας ο μεγάλος πρωταγωνιστής της ανεμέτρησης.

Ο νεαρός σταρ της Ντόρτμουντ έκανε το 2-0… και έδειξε πως η ομάδα του είναι το μεγάλο «αφεντικό». Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και βρήκαν την ψυχολογία και την δύναμη για να μειώσουν το σκορ με τον Τραορέ να γράφει το 2-1.

Όμως οι Βεστφαλοί βρήκαν άμεσα απάντηση και πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με δύο γκολ, καθώς στο 41′ ο Αντεγέμι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου

Η Χάιντενχαϊμ στο δεύτερο ημίχρονο δεν τα παράτησε και έδειξε πως είναι μια οργανωμένη ομάδα με αρκετές αρετές στο παιχνίδι της. Από την άλλη η Ντόρτμουντ νόμιζε πως είχε καθαρίσει το ματς και μπήκε νωχελικά στο δεύτερο 45λεπτο.

Εν τέλει οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 74′ σε 3-2 και τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ήταν ιδιαίτερα αγχωτικά για την ομάδα του ΣΑχίν, ο οποίος δεν πήρε καμία βοήθεια από τις αλλαγές του.

Στις καθυστερήσεις του ματς η Ντόρτμουντ έχασε δύο μοναδικές ευκαιρίες για να κλειδώσει το τρίποντο. Στην ίδια φάση η ομάδα του Σαχίν κέρδισε πέναλτι στο χέρι του Τραορέ και ο Εμρέ Τσαν ανέλαβε την εκτέλεση ευστοχώντας για το τελικό 4-2!