Ο Μπέλινγκχαμ απάντησε στις φήμες: «Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στα αποδυτήρια της Ρεάλ»
Μάντσεστερ Σίτι – Ίντερ: Αναβίωση του τελικού της Πόλης
Τσέλσι: Ο παίκτης που έχει ξεχωρίσει στα μάτια του Μαρέσκα
ΕΠΙΣΗΜΟ: Παρελθόν από τη Ρόμα ο Ντε Ρόσι!
Μπαπέ: «Δεν πήγα στη Ρεάλ Μαδρίτης μόνο για το Champions League»
Το παραδέχθηκε και ο Μοράτα: «Καλά έκαναν και μας έβρισαν οι οπαδοί»
PODCAST: Έχει και δεύτερη φορά, χωρίς καμία διαφορά
Επιστροφές σκέτη… Oasi(s) (POD)
Εικόνα διάλυσης από τη Μίλαν: Εξαγριωμένοι οπαδοί της αποδοκίμαζαν τους παίκτες! (vid)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Γιουνάιτεντ είναι εδώ – Επέστρεψε με εύκολο «διπλό» και… Ράσφορντ (vid)

Η Γιουνάιτεντ επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από δύο σερί ήττες, επικρατώντας με 3-0 της Σαουθάμπτον.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε ένα μεγάλο και εύκολο «διπλό» κόντρα στην Σαουθάμπτον, επικρατώντας με 3-0 . Δεύτερη νίκη για την ομάδα του Τεν Χαγκ σε 4 αγωνιστικές. Πρώτο γκολ του Ντε Λιχτ με την νέα του ομάδα, επέστρεψε στα γκολ και ο Ράσφορντ.

Στο ξεκίνημα του ματς οι Σαουθάμπτον έδειξε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και οι παίκτες του Έρικ τεν Χαγκ έδειχναν… χαμένοι.

Οι γηπεδούχοι αφού πρώτα σπατάλησαν δύο μεγάλες ευκαιρίες, εν τέλει στο 31′ κέρδισαν πέναλτι, μετά από μαρκάρισμα του Νταλότ. Ο Άρτσε ανέλαβε την εκτέλεση, όμως ο Ονάνα είπε «όχι» και κράτησε το «μηδέν» στην εστία του. Κακή εκτέλεση από τον επιθετικό της Σαουθάμπτον.

Από εκείνο το σημείο και μετά υπήρξε… μονόλογος της Γιουνάιτεντ, η οποία πήρε ψυχολογία. Αρχικά στο 35′ ο Ντε Λιχτ σκόραρε με κεφαλιά για το 1-0, μετά από μια εξαιρετική σέντρα του Μπρούνο. Πρώτο γκολ του Ολλανδού με την φανέλα των Άγγλων.

Ενώ, λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 41′ ο Μάρκους Ράσφορντ επέστρεψε στα γκολ μετά από 189 μέρες και με ένα πανέμορφο σουτ έγραψε το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε… συντήρηση δυνάμεων και έχασε μερικές καλές ευκαιρίες για να “κλειδώσει” το τρίποντο.

Από την άλλη η Σαουθάμπτον έδειχνε ανήμπορη να αντιδράσει και η ομάδα του Τεν Χαγκ κρατούσε με σχετική άνεση το υπέρ της αποτέλεσμα. Στο 79′ η Σαουθάμπτον έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο ρέφερι έδειξε απευθείας κόκκινη κάρτα στον Στέφενς για μαρκάρισμα πάνω στον Γκαρνάτσο.

Στο 91′ ο Ζίρκζι έχασε μια μοναδική ευκαιρία για να σκοράρει… προ κενής εστίας, ενώ ο Γκαρνάτσο στο 96′ έγραψε το τελικό 3-0.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας