Μάντσεστερ Σίτι – Ίντερ: Αναβίωση του τελικού της Πόλης
Τσέλσι: Ο παίκτης που έχει ξεχωρίσει στα μάτια του Μαρέσκα
ΕΠΙΣΗΜΟ: Παρελθόν από τη Ρόμα ο Ντε Ρόσι!
Μπαπέ: «Δεν πήγα στη Ρεάλ Μαδρίτης μόνο για το Champions League»
Το παραδέχθηκε και ο Μοράτα: «Καλά έκαναν και μας έβρισαν οι οπαδοί»
PODCAST: Έχει και δεύτερη φορά, χωρίς καμία διαφορά
Εικόνα διάλυσης από τη Μίλαν: Εξαγριωμένοι οπαδοί της αποδοκίμαζαν τους παίκτες! (vid)
Καλά τα «αστέρια», αλλά η Γιουνάιτεντ έριξε επτάρα στο Carabao Cup! (vids)
Μίλαν

Η Μίλαν με… παράσταση στο πρώτο ημίχρονο πήρε το τρίποντο! (vid)

Η Μίλαν έκανε... περίπατο απέναντι στη Βενέτσια και πήρε ένα άνετο τρίποντο με το σκορ να σταματάει στο 4-0.

Η Μίλαν υποδέχθηκε στην έδρα της τη Βενέτσια για τη Serie A, σε έναν αγώνα που ήταν από την αρχή το φαβορί. Οι γηπεδούχοι επιβεβαίωσαν αυτό τον ρόλο και στο χορτάρι και τελικά πανηγύρισαν τη νίκη και το τρίποντο με 4-0.

Οι «Ροσονέρι» άνοιξαν το σκορ της αναμέτρησης με το… καλημέρα. Μόλις στο δεύτερο λεπτό του ματς ο Λεάο συνεργάστηκε με τον Τεό Ερναντές, και ο τελευταίος με αρκετή δόση τύχης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε να έρθει. Στο 16ο λεπτό του ματς ο Πούλισικ εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Φοφανά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 2-0.

Η Μίλαν συνέχισε να πιέζει και στο 25′ κατάφερε να βρει και τρίτο γκολ. Ο Πούλισικ από τη λευκή βούλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ το ίδιο έκανε και ο Έιμπραχαμ στο 29ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 4-0. Μίλαν

Η Μίλαν μετέτρεψε το ματς με τη Βενέτσια σε… πάρτι με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο

Από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (49′) ο Λεάο προσπάθησε να προσθέσει και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας έκανε μία σημαντική επέμβαση. Η Βενέτσια δεν μπορούσε να αλλάξει την εικόνα του αγώνα, με τη Μίλαν να κυριαρχεί από το πρώτο λεπτό και να διατηρεί με άνεση το προβάδισμά της.

Στο 71ο λεπτό η Βενέτσια κατάφερε να μειώσει αλλά το γκολ του Ζαμπάνο ακυρώθηκε μετά την παρέμβαση του VAR ενώ στο 73′ ο Καβίγλια είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες. Το 4-0 τελικά δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη του αγώνα, με τη Μίλαν να παίρνει την εύκολη νίκη και να προσθέτει ακόμα τρεις βαθμούς.