Ο Μπέλινγκχαμ απάντησε στις φήμες: «Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στα αποδυτήρια της Ρεάλ»
Μάντσεστερ Σίτι – Ίντερ: Αναβίωση του τελικού της Πόλης
Τσέλσι: Ο παίκτης που έχει ξεχωρίσει στα μάτια του Μαρέσκα
ΕΠΙΣΗΜΟ: Παρελθόν από τη Ρόμα ο Ντε Ρόσι!
Μπαπέ: «Δεν πήγα στη Ρεάλ Μαδρίτης μόνο για το Champions League»
Το παραδέχθηκε και ο Μοράτα: «Καλά έκαναν και μας έβρισαν οι οπαδοί»
PODCAST: Έχει και δεύτερη φορά, χωρίς καμία διαφορά
Επιστροφές σκέτη… Oasi(s) (POD)
Εικόνα διάλυσης από τη Μίλαν: Εξαγριωμένοι οπαδοί της αποδοκίμαζαν τους παίκτες! (vid)
Έβερτον

Το αδιανόητο γκολ του Ντουράν που «ξέρανε» την Έβερτον! (vid)

Ο Τζον Ντουράν πέτυχε ήδη ένα από τα καλύτερα γκολ της σεζόν στο ματς της Άστον Βίλα κόντρα στην Έβερτον, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 3-2.

Η Άστον Βίλα φιλοξένησε την Έβερτον για την τέταρτη αγωνιστική της Premier League και κατάφερε να πάρει τη νίκη, με τον Τζον Ντουράν να πετυχαίνει ένα γκολ που θα θυμόμαστε για χρόνια. Έτσι, η Άστον Βίλα έφτασε τις τρεις νίκες, την ίδια ώρα που τα «Ζαχαρωτά» δεν έχουν πάρει ούτε έναν βαθμό μέχρι τώρα στη σεζόν.

Η Έβερτον ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί από νωρίς στον αγώνα. Ο ΜακΝέιλ μόλις στο 16ο λεπτό έκανε το 0-1, ενώ 11 λεπτά μετά ο Κάρβερ-Λέβιν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, δίνοντας ένα σημαντικό προβάδισμα στα «Ζαχαρωτά». Ντουράν

Η Έβερτον είδε τον Ντουράν να πετυχαίνει ένα μοναδικό γκολ και πήρε τη νίκη

Ωστόσο, ο Γουότκινς μείωσε στο 36ο λεπτό και διαμόρφωσε το 1-2, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο ίδιος σκόραρε ξανά στο 58′ και έφερε το ματς στα ίσα. Και ύστερα «μίλησε», ή μάλλον καλύτερα… ζωγράφισε ο Τζον Ντουράν.

Πιο συγκεκριμένα, στο 76ο λεπτό ο Ντουράν έκανε ένα εκπληκτικό σουτ από το… σπίτι του. Δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Πίκφορντ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και με αυτό το γκολ έκανε το τελικό 3-2 και έδωσε τη νίκη στην Άστον Βίλα.

Πλέον, οι «Χωριάτες» έχουν 9 βαθμούς και είναι στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Έβερτον συνεχίζει να βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας με 0 πόντους.