Μια Σέλτικ να την πιείς στο ποτήρι, η Σλόβαν όμως το γκολ της βραδιάς! (vid)
Άνοιξε τα… ρολά του στο τέλος ο Γκαζανίγκα, νίκη στο 90′ η Παρί! (vid)
Η Ίντερ σίγησε την πολυδιαφημισμένη επίθεση της Σίτι! (vids)
Κρύος ιδρώτας στη Σίτι: Πρόβλημα με Ντε Μπρούιν και βγήκε αλλαγή! (vids)
Μάντσεστερ Σίτι – Ίντερ: «Βράζει» στον πάγκο του ο Ιντζάγκι! (vid)
Μπριζ – Ντόρτμουντ: Δραστήριος ο Τζόλης, απίθανο δοκάρι οι Βέλγοι! (vids)
Το πιστεύει ο Φλικ: «Μπορούμε να κατακτήσουμε το Champions League»
Στα… περιστέρια το σουτ του Σαβίνιο από πολύ καλή θέση! (vid)
Champions League: Το είδαμε ΚΑΙ αυτό… Έγινε «καμίνι» το «Έτιχαντ» (vid)
Έφτασε Αθήνα για την ΑΕΚ ο Μαρσιάλ! (vid)
«Στο Ρέντη έμαθε να σουτάρει»: Απολαυστικό το πρώτο γκολ του Λάτσι στο Champions League! (vid)
Αγανάκτησε ο Κουντέ: «Πρέπει να απεργήσουμε!»
MLS

Ο Μέσι επέστρεψε με μαγικά – Δύο γκολ, μία ασίστ και… καληνύχτα (vid)

Ο Λιονέλ Μέσι επέστρεψε στους αγωνιστικούς χώρους μετά από τρεις μήνες και το έκανε με θριαμβευτικό τρόπο!

Τρεις μήνες απουσίας ήταν πολλοί για τον Λιονέλ Μέσι! Ο Αργεντινός σούπερ σταρ μας έλειψε πολύ όμως η επιστροφή του στο χορτάρι τα έσβησε όλα. Η Ίντερ Μαϊάμι επιβλήθηκε με 3-1 της Φιλαδέλφεια Ουνιόν με τον Λιονέλ Μέσι να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η Φιλαδέλφεια έκανε το… λάθος να προηγηθεί στον αγώνα μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ούχρε. Η Ίντερ αντέδρασε και με μπροστάρη τον Μέσι έκανε την ανατροπή και πανηγύρισε μαζί με το κοινό της μια σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Στο 26′ ο Αργεντινός ισοφάρισε το παιχνίδι με πανέμορφη ενέργεια και σουτ με το δεξί πόδι. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος ανέτρεψε πλήρως τα δεδομένα της αναμέτρησης σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ αυτή τη φορά με σουτ με το αριστερό πόδι.

Διάβασε επίσης: Η Σίτι έχει ήδη βρει τον αντι-Ντίας και βρίσκεται στην Ιταλία

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λουίς Σουάρες με τη συνδρομή – ασίστ – του Μέσι! Μια νίκη για την Ίντερ που συνδύασε ουσία και θέαμα. Ο Λιονέλ Μέσι έγραψε τη δική του ιστορία στο MLS καθώς έχει πλέον σημειώσει 15 τέρματα και 15 ασίστ σε 19 αναμετρήσεις, φτάνοντας σε αυτούς τους αριθμούς ταχύτερα από κάθε άλλον ποδοσφαιριστή που έχει περάσει από τη Λίγκα!