Μια Σέλτικ να την πιείς στο ποτήρι, η Σλόβαν όμως το γκολ της βραδιάς! (vid)
Άνοιξε τα… ρολά του στο τέλος ο Γκαζανίγκα, νίκη στο 90′ η Παρί! (vid)
Η Ίντερ σίγησε την πολυδιαφημισμένη επίθεση της Σίτι! (vids)
Κρύος ιδρώτας στη Σίτι: Πρόβλημα με Ντε Μπρούιν και βγήκε αλλαγή! (vids)
Μάντσεστερ Σίτι – Ίντερ: «Βράζει» στον πάγκο του ο Ιντζάγκι! (vid)
Μπριζ – Ντόρτμουντ: Δραστήριος ο Τζόλης, απίθανο δοκάρι οι Βέλγοι! (vids)
Το πιστεύει ο Φλικ: «Μπορούμε να κατακτήσουμε το Champions League»
Στα… περιστέρια το σουτ του Σαβίνιο από πολύ καλή θέση! (vid)
Champions League: Το είδαμε ΚΑΙ αυτό… Έγινε «καμίνι» το «Έτιχαντ» (vid)
Έφτασε Αθήνα για την ΑΕΚ ο Μαρσιάλ! (vid)
«Στο Ρέντη έμαθε να σουτάρει»: Απολαυστικό το πρώτο γκολ του Λάτσι στο Champions League! (vid)
Αγανάκτησε ο Κουντέ: «Πρέπει να απεργήσουμε!»
Τσέλσι

Στην… εκπνοή πήρε το τρίποντο η Τσέλσι!

Η Τσέλσι ζορίστηκε αλλά τελικά μπόρεσε να κερδίσει την Μπόρνμουθ, με το γκολ που πέτυχε ο Ενκουνκού μετά την ασίστ του Σάντσο στο 87ο λεπτό.

Η Τσέλσι φιλοξενήθηκε από την Μπόρνμουθ για την Premier League, με την ομάδα του Έντσο Μαρέσκα να είναι το φαβορί στο ματς. Οι «Μπλε» δυσκολεύτηκαν αρκετά να πάρουν τη νίκη αλλά τελικά τα κατάφεραν, με τον Ενκουνκού να σκοράρει το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά την ασίστ του Τζέιντον Σάντσο.

Τα πράγματα στράβωσαν πριν καν ξεκινήσει το ματς για την Τσέλσι, η οποία ανακοίνωσε πως ο Ένζο Φερνάντες και ο Κιέρναν Ντιούσμπερι-Χολ θα έχαναν το ματς λόγω αρρώστιας. Η Μπόρνμουθ απείλησε με το… καλημέρα στο ματς, με το σουτ του Ταβερνιέρ να περνάει πάνω από την εστία της Τσέλσι στο 4ο λεπτό.

Στο 22ο λεπτό οι γηπεδούχοι απείλησαν ξανά με τον Κλούιβερτ αλλά ο Ρόμπερτ Σάντσες αντέδρασε σωστά και έκανε μία σημαντική επέμβαση. Στο 36′ η Μπόρνμουθ κέρδισε πέναλτι που έκανε ο Σάντσες στον Εβανίλσον, αλλά ο «Μπλε» τερματοφύλακας έπιασε την εκτέλεση του Εβανίλσον και διατήρησε το «0». Έτσι, το 0-0 έμεινε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Τσέλσι

Η Τσέλσι πήρε τη νίκη στα τελευταία λεπτά του ματς

Στο 55′ ο Νίκολας Τζάκσον απείλησε αλλά το σουτ του κόντραρε και κατέληξε μακριά από την αντίπαλη εστία, ενώ το σουτ του Κρίστι στο 58ο λεπτό κατέληξε στο δοκάρι της Τσέλσι. Στο 65′ Σάντσο και Κουκουρέγια συνεργάστηκαν πολύ όμορφα αλλά ο Τζάκσον είδε το σουτ του να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

Τελικά, στο 87ο λεπτό του ματς, ο Σάντσο βρήκε τον Ενκουνκού και αυτός μέσα από δύο αμυντικούς κατάφερε να τελειώσει τη φάση και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-1 της αναμέτρησης. Έτσι. η Τσέλσι μπόρεσε να φύγει με τους τρεις βαθμούς σε έναν αγώνα που όλα έδειχναν πως θα έληγε ισόπαλος.