ΣΟΚ στο 95′ για Μέσι και Ίντερ Μαϊάμι (vids)
MLS

Η Ίντερ Μαϊάμι του Λιονέλ Μέσι απώλεσε το τρίποντο στη Νέα Υόρκη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1).

21.09.2024 | 23:21

Μολονότι κρατούσε τη νίκη για 94 λεπτά στην έδρα της Νιου Γιόρκ Σίτι, η Ίντερ Μαϊάμι «πέταξε» δυο βαθμούς. Βέβαια, δεν είναι τόσο τραγικό από βαθμολογικής πλευράς το «Χ» της ομάδας του Λιονέλ Μέσι. Μιας και με 64 βαθμούς έχει ήδη εξασφαλίσει από την πρώτη θέση την είσοδο στα play offs του MLS.

Oι θεατές στο «Γιάνκι Στάντιουμ» χρειάστηκε να περιμένουν 75 λεπτά για να δουν την μπάλα να μπαίνει στα δίχτυα. Ο Καμπάνα από ωραία συνεργασία με τους Μέσι και Ζόρντι Άλμπα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μαϊάμι. Το ισχνό προβάδισμά της δεν κράτησε ως το τελικό σφύριγμα όμως.

Η κεφαλιά του Σαντς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα της Νέας Υόρκης που βρίσκεται στην 6η θέση (σ.σ. μπαίνει play offs), αλλά αγνοεί τη νίκη εδώ και καιρό…