Έβγαλε κακία ο Σίλβα: «Η Λίβερπουλ παίζει για να μας κερδίσει, η Άρσεναλ… όχι»
Την βαρέθηκε και ο… Σιμεόνε – «Χ»αρούμενη με την ισοπαλία η Ατλέτικο (vid)
Η «κανονιά» που τρέλανε την Μίλαν – Ο Γκάμπια… «σκότωσε» την Ίντερ (vid)
Για γέλια η Λυών – Την άφησε τέζα η Μαρσέιγ των… δέκα παικτών (vid)
«Ροσονέρο» θρίαμβος στο ντέρμπι του Μιλάνου! (vids)
Ξέσπασε ο Αρτέτα για την κόκκινη κάρτα – «Στα επόμενα 100 ματς θα έχουμε αποβολές»
COPE: Διέλυσε το γόνατο του ο Τερ Στέγκεν – Οκτώ μήνες εκτός ο αστέρας της Μπαρτσελόνα
Ο Πούλισικ «διέλυσε» την άμυνα της Ίντερ και πέτυχε γκολάρα για τη Μίλαν (vid)
Ανεκδιήγητος Χάαλαντ στο 2-2 της Σίτι, έριξε τη μπάλα στο κεφάλι παίκτη της Άρσεναλ (vid)
Έξαλλος ο Γκουαρντιόλα: «Η Άρσεναλ έκανε όλο καθυστερήσεις – Οι παίκτες μου να αγνοούν τους διαιτητές»
Η εξωπραγματική 30αρα μπαλιά του Γιαμάλ με το εξωτερικό στο γκολ του Ραφίνια (vid)
Βιγιαρεάλ – Μπαρτσελόνα: Με πέντε… κανονιές έριξε το «υποβρύχιο» στον πάτο (vid)
Έφυγε από τη Ρόμα ο Ντε Ρόσι και ήρθε η νίκη με τριάρα! (vids)
Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ: Ξεγυρισμένη 5αρα των Σουηβών στον Γκιρασί (vid)
Σοκ στην Μπαρτσελόνα – Έφυγε με φορείο κλαίγοντας από το γήπεδο ο Τερ Στέγκεν! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι

Ό,τι και να πούμε θα ήταν λίγο! Οι σφυγμοί είναι στον... Θεό αλλά αυτό που έκανε ο Χάαλαντ είναι αδικαιολόγητο.

To ήθελαν όσο τίποτα αυτό το γκολ οι ποδοσφαιριστές της Μάντσεστερ Σίτι! Η Άρσεναλ κρατούσε με νύχια και με δόντια το τεράστιο – από κάθε άποψη – διπλό στο Έτιχαντ. Με δέκα παίκτες με ηρωισμό και με δύο γκολ… προίκα από το πρώτο ημίχρονο. Η Μάντσεστερ Σίτι πίεσε ασφυκτικά την αντίπαλό της στο δεύτερο μέρος. Δημιούργησε ευκαιρίες, έκανε απόβαση στην μεγάλη περιοχή της Άρσεναλ όμως το γκολ δεν ερχόταν.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Όλα αυτά μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα! Στο 90+8′ η Μάντσεστερ Σίτι βρήκε τη λύση και διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Ο Τζον Στόουνς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και σήκωσε στο… πόδι το Έτιχαντ και τους συμπαίκτες του. Ήταν τόσο έντονοι οι πανηγυρισμοί που ο Έρλινγκ Χάαλαντ δεν κρατήθηκε και έκανε κάτι που σαφώς δεν θα έπρεπε! Πήρε τη μπάλα με τα χέρια από τα δίχτυα και την πέταξε στο κεφάλι του απαρηγόρητου Γκάμπριελ!